Czy wygrałbyś w „Milionerach"? Pytania za milion z całego świata

„Milionerzy" byli jednym z najpopularniejszych programów w polskiej telewizji. Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego gromadził przed telewizorami tysiące Polaków. Chciałbyś spróbować swoich sił w kultowym show? Sprawdź się w quizie przygotowanym przed redakcję serwisu radiozet.pl.

Kto nie oglądał  „Milionerów”? To jeden z pierwszych programów w polskich telewizji, który wprost nawiązywał do anglosaskiej tradycji wielkich teleturniejów. Show prowadził Hubert Urbański – i chyba trudno byłoby znaleźć lepszego kandydata na to miejsce – Urbański był bardzo opanowany i niemal zawsze udawało mu się zachowywać twarz pokerzysty, co dodawało jeszcze emocji.

„Milionerzy” to jeden z tych programów, gdzie można było wygrać naprawdę dużo pieniędzy pod warunkiem, że miało się sporą wiedzę ogólną o świecie, a także dużą dawkę szczęścia, która pozwalała wylosować optymalny zestaw pytań.

Myślisz, że udałoby Ci się wygrać milion? Specjalnie dla czytelników serwisu radiozet.pl wybraliśmy najtrudniejsze pytania z „Milionerów" z całego świata.

Czy wygrałbyś w „Milionerach"?

Rozwiąż QUIZ

Radio ZET/SI