Milionerzy. Nie było żadnej poprawnej odpowiedzi!

W „Milionerach" wystąpiła studentka kulturoznawstwa, która nie znała odpowiedzi na pytanie, czy Lecz Kaczyński zagrał kiedyś w filmie. Okazuje się jednak, że sprawa jest bardziej skomplikowana, bo pytanie... nie miało ani jednej poprawnej odpowiedzi.

W sieci momentalnie zawrzało. Uczestniczka nie znała filmu, który oglądał chyba każdy Polak? Na pytanie o polityka, który nie zagrał w filmie przed kadencją prezydencką, odpowiedziała, że był to Lech Kaczyński, co wywołało falę hejtu w sieci.

Milionerzy: wybrała Kaczyńskiego i przegrała

Użytkownicy mediów społecznościowych wybaczyliby zapewne Oli, że nie zna filmów, w których wystąpił Ronald Regan czy Donald Trump, ale nie wiedzieć, że Lech i Jarosław Kaczyńscy w młodości grali w „O dwóch takich, co ukradli księżyc" na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego? Nawet nam – osobom, które wiedzą, jaki stres może wywołać obecność w studiu – wydawało się to dość dziwne.

Sonia Ciuk w Milionerach

Mogło wydawać się, że na tym ta historia się skończy. Ola zabierze najniższą gwarantowaną sumę do domu i za kilka dni przestanie być niezbyt chlubną bohaterką mediów społecznościowych. Sprawa ma jednak drugie dno. Jakub Noch, dziennikarz natemat.pl, przypomniał bowiem, że Havel w 1965 roku zagrał w komedii „Každý mladý muž" („Każdy młody mężczyzna") – ponad dwie dekady przed objęciem swojej prezydentury. Okazuje się więc, że pytanie nie miało ani jednej prawidłowej odpowiedzi. Czy dziewczyna mogła pamiętać o filmie, w którym wystąpił Havel? Jest to mało prawdopodobne, ale być może zdecyduje się nagłośnić sprawę i np. jeszcze raz spróbować swoich sił w grze. Czy podejmie takie kroki? Przekonamy się zapewne niebawem.

Zobacz program telewizyjny

RadioZET.pl/SI/natemat.pl