Milionerzy: padło pierwsze pytanie za milion. Znasz odpowiedź?

Sonia Ciuk usłyszała pierwszy raz w nowej edycji „Milionerów" pytanie za milion złotych. Zawodniczka zdecydowała się zrezygnować i wrócić do domu z kwotą 500 tysięcy.

Pytanie za milion, które usłyszała Sonia, dotyczyło jednego z utworów Stanisław Lema.

Sprawdź, czy wygrałbyś

"Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie". To Lem i...
A.„Solaris", B. „Opowieści o pilocie Pirxie" C. „Dyktanda, czyli...", D. „Szpital przemienienia"

Sonia Ciuk w Milionerach
Zawodniczka zdecydowała, że zrezygnuje z dalszej gry, ponieważ z wymienionych utworów Lema czytała tylko „Opowieści o pilocie Pirxie". Gdyby zdecydowała się grać dalej, obstawiłaby „Szpital przemienienia". Nie była jednak pewna, dlatego zdecydowała się zrezygnować z odpowiedzi i wrócić do domu z kwotą 500 tysięcy złotych. I tym razem szczęście nie opuściło uczestniczki. Prawidłową odpowiedzią były bowiem „Dyktanda, czyli...".

Sonia Ciuk jest z Warszawy, ma 30 lat i pracuje w firmie consultingowej. To pierwsza zawodniczka w odświeżonej wersji „Milionerów", której udało się zajść tak daleko. W tym samym odcinku grał także nauczyciel z Gostynina, który poległ na pytaniu o Pana Tadeusza.

Zobacz program telewizyjny

RadioZET.pl/SI