Sennik: myszy. Co znaczy, kiedy pojawiają się we śnie?

Myszy we śnie to symbol pojawiający się często jako synonim nieporozumień, problemów miłosnych czy rodzinnych. Jak odczytywać sen z myszami w roli głównej?

Myszy - drobne, płochliwe zwierzęta, we śnie często są symbolem nieporozumień, lęków, strachu, a nawet problemów miłosnych i rodzinnych. Mogą symbolizować, że osoba o nich śniąca ma niskie poczucie własnej wartości lub przywiązuje zbytnią wagę do drobiazgów. Śnić się może przyjaźń z myszą (zdobycie przyjaciela), mysz biała (oznacza życie małżeńskie), czarna (zbyt wiele obowiązków) czy szara, uwięziona (spotkają Cię zaszczyty). Oprócz tego, sen o myszach może mieć również znaczenie erotyczne.

Sny o myszach nie pojawiają się już bardzo często, gdyż coraz mniej z nas ma z tym gryzoniem do czynienia. A jeśli nie mieliśmy w życiu z nimi kontaktu, to mało prawdopodobne, by mogły się przyśnić. Wtedy podświadomość wybierze z pewnością inny symbol o podobnym znaczeniu.

Sennik - mysz. Jak odczytywać znaczenie symbolu?

Ogólnie mówiąc, sen o myszach uważać można za pewnego rodzaju ostrzeżenie, sygnał, że coś się wkrótce może wydarzyć w naszym otoczeniu, zdrowiu czy domu.

piszcząca mysz - kłopoty lub ryzyko finansowe

mysz, która coś gryzie, chroboce - ostrzeżenie przed jakimś niebezpieczeństwem. Miej się na baczności

mysz, która złapała się w pułapce - rozwiązanie problemu, który pojawiał się od dawna

biegające myszy - wiele myszy, które pojawiają się w domu i rozbiegają się po podłodze, oznaczać może różnego typu nieporozumienia czy konflikty w rodzinie, grupie. Im więcej myszy, tym bardziej te problemy się nasilają i nas obciążają. Mogą być z pozoru drobne, nieznaczące, ale jest ich tyle, że wymykają się spod kontroli. Warto zastanowić się, co w naszym otoczeniu może być nie tak.

widzieć mysz - w życie wkradać się może rutyna

łapać mysz - podążasz słuszną drogą

zabicie/złapanie myszy - pokonanie wrogów, zwalczenie problemów

szara mysz - często pojawia się w snach osób niepewnych swojej wartości, zakompleksionych. Może warto spróbować zmienić nastawienie do siebie?

Więcej: