Pokemon Go zakazane. Przez Rihannę

W ostatnich tygodniach miliony ludzi z całego świata pokochało grę Pokemon Go przeznaczoną właściwie dla dzieci. Mobilny hit japońskiego koncernu Nintendo pod względem liczby użytkowników zostawił daleko w tyle Facebooka, Twittera czy Instagram. Nie wszystkim jednak popularność gry przypadła do gustu. Fanką łapania Pokemonów na pewno nie jest Rihanna, która zdecydowała się zakazać grania w Pokemon Go podczas jej występów. Ale czy cokolwiek w ten sposób wskóra?

Rihanna zaapelowała do swoich fanów podczas jednego z występów na trasie Ant, aby nie łapali pokemonów podczas jej koncertów. Piosenkarka grzecznie poprosiła, żeby ludzie zamiast wpatrywać się w telefon, mogli poczuć prawdziwe widowisko.

Także podczas koncertu w Warszawie, który Rihanna zaplanowała na 5 sierpnia, zakazane będzie granie w pokemony. Wokalistka w ten sposób – podobnie jak wielu innych artystów z całego świata – chce zwrócić uwagę na uzależnienie młodych ludzi od telefonów komórkowych. Jej zdaniem w korzystaniu z mediów społecznościowych nie ma nic złego, dopóki nie przekracza się pewnych granic. Piosenkarka apeluje do swoich fanów, aby chociaż na chwilę wyłączyli telefony i tablety i dali się porwać prawdziwym emocjom płynącym do nich ze sceny.

Czy apel Barbadoski przyniesie efekt? Tego dowiemy się już 5 sierpnia. 

Radio ZET/SI