Niechlujna, zmęczona, współczująca. Ta fotografia oddaje trud macierzyństwa?

Być może część osób uzna, że publikowanie zdjęcia nagiej mamy, która przytula córkę w kabinie prysznicowej, jest zbyt intymne i nie powinno trafić do sieci. Ale kobieta z fotografii uzasadniła ten krok piękną historią o trudach macierzyństwa, które przeżywa każda młoda mama na świecie.

Są zaniedbane i zmęczone. Nie dosypiają, nie dojadają. Ale młode mamy są najszczęśliwsze na świecie, bo mają dzieci.

Kelli Banister opowiedziała w komentarzu do zdjęcia historię, która wzruszyła tysiące internautów. Okazuje się, że autorem fotografii jest 5-letni syn, który przyniósł mamie telefon, po tym jak usłyszał, że dostała SMS. Kobieta była tak pochłonięta chorą córką, ze nawet nie zauważyła, że malec ją fotografuje.

Dopiero po jakimś czasie, przeglądając album w telefonie, odkryła to zdjęcie. Oglądając je, rozpłakała się. Uznała, że syn niechcący uchwycił na jednej fotografii całe piękno i trud macierzyństwa.

"

Nie spałam od kilku dni. Jestem fizycznie i psychicznie wyczerpana. Ale tak jak wszystkie mamusie, daję radę! Tego ranka Summer miała kaszel, wymioty. Instynkt podpowiedział mi, że ciepła woda pod prysznicem ukoi dziecko. Zadziałało – uspokoiła się po kilku minutach. Potem przyszedł mój 5-letni syn i zrobił to zdjęcie. Uchwycił macierzyństwo w całej swojej chwale, z tym niechlujnym kokiem na głowie i całą resztą – napisała pod zdjęciem kobieta.

"

Fotografia spotkała się ze zrozumieniem internautów, zwłaszcza mam. Udostępniło ją kilka tysięcy osób. W końcu każda mama przeżywa takie uroki macierzyństwa na własnej skórze.

Nagość w sieci

Kelli Banister wahała się czy opublikować fotografię z prostego powodu: obawiała się ataku ze strony internautów, którzy często krytykują wrzucanie intymnych fotografii matek z dziećmi.

O skali tego problemu świadczy historia Francie. Kobieta zamieściła zdjęcie na zamkniętej, facebookowej stronie, na którym jest naga, klęczy na łóżku a w ręku trzyma noworodka. Administrator zablokował fotografię, co bardzo zaskoczyło młodą mamę.

"

Opublikowałam fotografię w grupie przeznaczonej dla kobiet w ciąży. Jej członkowie bardzo często wymieniają się poglądami i doświadczeniami związanymi z porodem czy wychowaniem dzieci – tłumaczyła zaskoczona Francie. "

Również to zdjęcie nie spodobało się internautom, którzy nie pozostawili na młodej mamie suchej nitki.

Z oburzeniem wśród panów spotkało się też zdjęcie siedmiu karmiących kobiet autorstwa Jeffa Bealla. Fotograf nie uległ namowom i zdjęcie pozostawił na portalu. Jednak nie na długo. Krótko po wiadomościach, zdjęcie usunął sam Facebook.

A jak Wy oceniacie zdjęcie mamy z córką w kabinie prysznicowej?

Radio ZET/SJ

Więcej: