Nagie dziecko i tata pod prysznicem. To zdjęcie oburzyło Facebooka

Fotografka Heather Whitten opublikowała na swoim fanpage'u bardzo poruszające zdjęcie. Zostało udostępnione ponad 32 tys. razy i doczekało się ponad 19 tys. komentarzy. Internauci zachwycają się zdjęciem i historią, jaką ono opowiada. 

W listopadzie 2014 roku mały chłopiec zatruł się salmonellą. Jego tata i mąż Heather wszedł z dzieckiem pod zimny prysznic i pilnował, żeby gorączka się nie podnosiła. 

"

Mój mąż spędził godziny pod prysznicem z naszym synem. Starał się zbić mu gorączkę. To był bardzo ciężki czas dla nas, jako rodziców. Patrzyłam z podziwem na tego mężczyznę - mojego męża, partnera i ojca. Był taki cierpliwy, kochający i silny z naszym malutkim synem na rękach. Pobiegłam więc po aparat, żeby uwiecznić tę chwilę - napisała kobieta na Facebooku. "

Zdjęcie zostało zrobione kilka lat temu i przez ten czas kilkakrotnie zostało usunięte przed administratorów Facebooka. Według nich fotografia przedstawia za dużo nagości. W maju Heather Whitten podjęła kolejną próbę publikacji fotografii. 

"

Moja rodzina może być inna. Ale to nie oznacza, że to co zrobiłam, jest niewłaściwe. Nikt nie może odebrać mi prawa do dzielenia się naszymi doświadczeniami w nieocenzurowany sposób. Mam nadzieję, że powstanie kiedyś portal, który pozwoli publikować prace takich artystów jak ja - zaapelowała fotografka do hejterów i administracji Facebooka. 

"

Pod zdjęciem pojawiło się wiele krzepiących komentarzy. Internauci zachwyceni byli poświęceniem ojca, jego troską i materializującą się wręcz miłością do dziecka. 

Nagość na Facebooku

Facebook ma ostrą politykę, jeśli chodzi o zdjęcia, na których widać nagie ciało. O skali tego problemu świadczy historia Francie. Kobieta zamieściła zdjęcie na zamkniętej, facebookowej stronie, na którym jest naga, klęczy na łóżku a w ręku trzyma noworodka. Administrator zablokował fotografię, co bardzo zaskoczyło młodą mamę.

Radio ZET/MB

Więcej: