Najwyższa zjeżdżalnia wodna na świecie. Zjazd nią to horror!

Oto najwyższa zjeżdżalnia wodna na świecie, licząca 51. metrów. Zjazd nią to wielkie przeżycie - zwłaszcza że zjeżdża się z prędkością 80. kilometrów na godzinę! Zjechalibyście?

Najwyższa zjeżdżalnia wodna na świecie znajduje się w Schlitterbahn Waterparks and Resorts - parku wodnym w Kansas w USA. Aby nią zjechać, trzeba najpierw dostać się na wysokość 17. piętra. Potem, jeśli nie zabraknie odwagi, zdecydować się na zjazd z prędkością 80. kilometrów na godzinę. The Verruckt jest wyższa niż wodospad Niagara i Statua Wolności. To prawdziwy horror, jednak do tej pory zjeżdżalnia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdego roku korzystały z niej tysiące ludzi.

Niestety, właściciele Schlitterbahn Waterparks and Resorts ogłosili właśnie, że zjeżdżalnia zostanie zlikwidowana. Wszystko z powodu nieszczęśliwego wypadku, który miał tam miejsce latem. 7. sierpnia 10-letni Caleb Thomas Schwab i towarzyszące mu dwie kobiety postanowili zjechać ze zjeżdżalni pontonem. Doszło do zdarzenia, w wyniku którego chłopiec poniósł śmierć. Biegli ustalili, że był to nieszczęśliwy wypadek, jednak władze parku uznały, że "to jedyne właściwe działanie po tym wydarzeniu". Podjęto decyzję o tym, że najwyższa zjeżdżalnia wodna na świecie zostanie rozebrana w ciągu kilku następnych dni.

Tak wygląda zjazd zjeżdżalnią The Verruckt.

Odważylibyście się nią zjechać?

Więcej: