Natalia Przybysz w teledysku Krzysztofa Zalewskiego

Na stronie Radia ZET możecie zobaczyć niezwykły teledysk „Miłość miłość" Krzysztofa Zalewskiego. Wystąpiła w nim gościnnie Natalia Przybysz.

– Klip ten jest zapisem happeningu z udziałem Natalii Przybysz, moim, artysty performera Blue i publiczności, który odbył się w Krakowie. Próbowaliśmy stworzyć, odegrać metaforę związku, odnosząc się do sztuki tworzenia mandali. Czerpaliśmy również bezwstydnie z pięknego happeningu Mariny Abramovic, więc centrum naszej mandali stanowi patrząca sobie w oczy para (Natalia i ja). Wzięcie udziału w tym wydarzeniu było niezwykłym doświadczeniem. Odkryłem oprócz nowego rodzaju niewygody, miejsca w głowie o których dawno zapomniałem. Chylę też czoła przed Natalia Przybysz, której Oscarowa mimika i jogińska wytrzymałość "zrobiła dzień". Serdecznie polecam! – powiedział o teledysku Krzysztof Zalewski.

Klip Zalewskiego i Przybysz nawiązuje do performance'u Mariny Abramović. Na przeciwko wybitnej artystki usiadł Ulay (Uwe Laysiepen) niemiecki artysta i jej były partner, z którym się nie widziała od lat. Zobaczcie też ten performance na stronie Radia ZET.

Radio ZET/SI