Uważaj z kim śpisz. Zwłaszcza, gdy obok leży niedźwiedź

Dwóch przyjaciół postanowiło uciąć sobie drzemkę. Niestety, jeden z nich nie mógł zasnął i zgłodniał. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że głodnym okazał się niedźwiedź śpiący na mężczyźnie.

Oglądając ten film faktycznie można odnieść wrażenie, że mężczyzna i niedźwiedź to najlepsi przyjaciele. Zwierzak łasi się do człowieka, ten go głaska, aż w końcu razem układają się do snu.

Jednak jak słusznie zauważył autor nagrania, „jeden zły ruch” i nieuwaga mężczyzny, mogły kosztować go życie. 

Mamy nadzieję, że niedźwiedź po prostu nie mógł ułożyć się do snu, a jego paszcza przypadkiem znalazła się nad głową mężczyzny...

Potrafią być zabawne…

To nie pierwsze nagranie w roli głównej z dużymi „misiami", które przypadło do gustu internautom. Niektóre niedźwiedzie faktycznie lubią i garną się do ludzi.

To właśnie te zwierzęta są największa atrakcją parku rozrywki w Korei Południowej. Dlaczego? Bo one najbardziej łakną towarzystwa ludzi i… jedzenia. Do tego są sprytne i inteligentne – sztukę chodzenia na dwóch łapach opanowały do perfekcji. Nie wierzycie? Obejrzyjcie to nagranie.

Są pod ścisłą ochroną

Nie wolno jednak zapominać, że niedźwiedzie to jedne z największych drapieżników żyjących w Polsce. Są objęte ścisłą ochroną. Dorosłe osobniki ważą około 300 kilogramów, żyją do 50 lat.

Z przeprowadzonych przez TPN w ostatnich latach badań wynika, że w całych Tatrach żyje 45 niedźwiedzi brunatnych. W polskiej części Tatr stale bytuje 15 niedźwiedzi, a 16 sezonowo przemieszcza się po terenie obu państw.

Myślicie, mężczyzna z filmu w porę się ocknął?

Radio ZET/SJ

Więcej: