Niemowlę uczy się pływać. To wideo podzieliło internautów

Nie od dziś wiadomo, że niemowlęta z natury dobrze czują się w wodzie. Z tego właśnie powodu wielu rodziców oswaja dzieci z wodą od pierwszych tygodni życia. Jednak zachowanie opiekunów dziewczynki z tej nagrania zaniepokoiło internautów. Czy postąpili nierozważnie obserwując zmagania dziecka na basenie?

Spór toczy się przede wszystkim o skok dziecka do wody. Autorka filmu kusiła dziewczynkę w żółtej sukience sandałem. Gdy but wylądował w wodzie, niemowlę zanurkowało razem z nim.

Część osób uważa, że mina z jaką dziecko próbuje utrzymać się na wodzie, powinna zaniepokoić opiekunów. Mała pływaczka nie płacze, ale stęka, co może świadczyć o tym, że jest to dla niej męczące.

Oceńcie sami kontrowersyjne wideo.

Gdy dziecko ratuje dorosłego…

O tym, że umiejętność pływania może bardzo szybko przydać się dziecku, przekonała się mama 5-letniej Alison.

Podczas kąpieli w basenie obok domu 34-latka nagle straciła przytomność i zaczęła się topić. Dziewczynka rzuciła się matce na ratunek – całymi siłami przyciągnęła kobietę na płytszą wodę i zaczęła wołać o pomoc. Tą niesamowitą akcję ratunkową zarejestrowała kamera zainstalowana tuż obok basenu.

Czy zauważyłbyś topiące się dziecko?

To rzadki przypadek, gdy dziecko ratuje dorosłego. O wiele częściej słyszymy o topiących się dzieciach. Najgroźniejsze są sytuacje, w których dziecko topi się np. zatłoczonym basenie.

Głośnym echem w internecie odbiło się nagranie opublikowane na YouTube przez Lifeguard Rescue. Konto poświęcone jest filmom, które mają pokazać ludziom, jak wyglądają akcje ratunkowe w prawdziwym życiu.

Na nagraniu, które obejrzało 15 milionów widzów, widzimy jak ratowniczka na basenie w North Charleston w Południowej Karolinie rzuca się na pomoc topiącemu się chłopcu. Dodamy tylko, że samo dostrzeżenie chłopca wśród innych dzieci, wymagało sporej spostrzegawczości.

Uważacie, że niemowlę powinno samo pływać?

Radio ZET/SJ

Więcej: