Reklama strojów kąpielowych zostanie ocenzurowana. Naprawdę jest taka nieprzyzwoita?

Znana modelka zaprojektowała kolekcję strojów kąpielowych dla marki Hoodies. Seksowna Bar Refaeli gra główną rolę także w reklamie promującej jej bikini. Nie wszystkim jednak podoba się piękne ciało modelki. Władze Izraela uważają, że spot jest zbyt wyzywający i żądają usunięcia dwóch scen. Słusznie?

Spot trwa 45 sekund. W tym krótkim czasie możemy podziwiać roześmianą modelkę na plaży, łódce czy na masce samochodu.

Z Bar Refaeli promieniuje radość i seksapil. Władze Izraela mają zastrzeżenia do dwóch scen, które uznały za zbyt wyzywające. Wystosowały prośbę o wycięcie momentu, w którym gwiazda nakłada bieliznę za drzwiami auta oraz zbliżenie na jej pośladki.

Czy Refaeli wygląda w tych scenach wulgarnie? Oceńcie sami.

Dodamy tylko, że modelka podczas kręcenia spotu była w trzecim miesiącu ciąży. Decyzją izraelskich władz reklama strojów kąpielowych z ciężarną modelką będzie emitowana po godzinie 22.

Zakazane reklamy, o których było głośno

Izraelskie władze rażą odważne sceny w reklamie strojów kąpielowych, a stacja CBS uznała, że granicę dobrego smaku przekroczyła PETA. Chodziło o spot, który miał być wyświetlony podczas finału Super Bowl.

Według organizatorów tak dużej imprezy okazał się po prostu zbyt kontrowersyjny. W klipie widzimy dwie pary, które uprawiają seks. Jedna z nich reprezentuje osoby jedzące mięso, a druga wegan. Co to ma wspólnego z ich pożyciem seksualnym? Przekonacie się na tym wideo.

Z kolei brytyjska agencja monitorująca reklamy ASA zakazała reklamowego zdjęcia znanego domu mody Yves Saint Laurenta. Fotografia, którą opublikowała brytyjska edycja magazynu „Elle", ukazywała kobietę o zamkniętych oczach, w krótkiej czarnej sukience i wysokich szpilkach, rozciągniętą na podłodze.

ASA uznała w środę, że modelka wygląda, jakby miała chorobliwą niedowagę, i że tak nieodpowiedzialna reklama nie może pojawić się po raz kolejny.

Uważacie, że reklama strojów kąpielowych jest zbyt wyzywająca?

Radio ZET/SJ

Więcej: