Jak zapada się ziemia? Nagranie od kalifornijskiej policji

Kalifornijska policja opublikowała bardzo niepokojące nagranie. Widać na nim, jak w jezdni powstaje ogromna dziura. Na szczęście służby w porę zareagowały i nikomu nic się nie stało. Jednak sam film może przyprawić o dreszcze. 

Zdarzenie miało miejsce na jednej z dróg w mieście Madera. Prawdopodobnie z powodu pęknięcia rury pod ziemią, woda podmyła teren i spowodowała zapadnięcie się asfaltu. Powstała dziura miała ok. 2 metrów głębokości i była szeroka na 2,5 metra.

"

To naprawdę cud, że nikomu nic się nie stało. W porę zamknęliśmy przejazd tą ulicą i prawdopodobnie uniknęliśmy tragedii. Strasz byłoby pomyśleć, co by się stało, gdyby ktoś przejeżdżał w momencie zapadnięcia się jezdni – powiedział funkcjonariusz kalifornijskiej policji. "

Sam moment zapadania się jezdni został uwieczniony na kamerze, a nagranie zostało opublikowane w serwisie YouTube.

Przedstawiciele policji zapewnili, że droga w tym miejscu została całkowicie zamknięta. Teraz specjaliści będą musieli dokładnie zbadać teren, by wykluczyć lub powstrzymać dalsze zapadanie się drogi.

Wielka dziura w Chinach

Mniej szczęścia mieli mieszkańcy chińskiej miejscowości Heilongjiang. Kamera miejskiego monitoringu nagrała moment, w którym przystanek autobusowy zapada się pod ziemię. Do powstałej 10-metrowej dziury wpada kilka osób.

Na szczęście w tym przypadku świadkowie zdarzenia zareagowali bardzo szybko i pomogli wydostać się poszkodowanym osobom. Wszystkie zostały przewiezione do miejscowego szpitala.

Radio ZET/SK

Więcej: