„Ojciec Mateusz" znika z anteny? Koniec popularnego serialu

Złe wiadomości dla wszystkich fanów „Ojca Mateusza" i jego kryminalnych przygód w pięknym Sandomierzu. Telewizja Polska zdecydowała się zakończyć emisję popularnego serialu. W jego miejscu ma pojawić się zupełnie nowa produkcja z Mateuszem Damięckim w roli głównej.

Koniec „Ojca Mateusza"

Jak poinformował „Super Express",  „Ojciec Mateusz"spada z anteny. Przygody księdza o sprycie detektywa zostaną zastąpione zupełnie nowym serialem. Nieoficjalne informacje zostały potwierdzone.

– Potwierdzam. Tadeusz Lampka pracuje nad nowym serialem i potwierdzam, że zagra w nim Mateusz Damięcki - przyznała „Super Expressowi" Karolina Baranowska, odpowiadająca za promocję produkcji TVO.

Serial o weterynarzu

Serial, który zastąpi „Ojca Mateusza", także ma bazować na kryminalnych zagadkach. Ich rozwiązywaniem zajmie się jednak nie ksiądz, ale weterynarz. W serialu zobaczymy m.in. Mateusza Damięckiego oraz Barbarę Kurdej-Szatan.  „Recepta na miłość" oparta jest na scenariuszu Roberta Mąki. Za reżyserię nowego formatu odpowiedzialny będzie natomiast Piotr Wereśniak („Barwy szczęścia"). Nowy serial w telewizji ma pojawić się wiosną 2017 roku

.„Ojciec Mateusz" był realizowany w oparciu o kultowy włoski „Don Matteo”. W Polsce akcja serialu rozgrywa się Sandomierzu i okolicach. Każdy z odcinków opowiadał zupełnie inną  kryminalną historię. W rolę tytułowego księdza wcielał się Artur Żmijewski. Serial emitowany był na TVP1 przez osiem lat. Nie wiadomo jeszcze, kiedy widzowie będą mogli zobaczyć ostatni odcinek serialu.

Radio ZET/SI