Ojciec i dziecko spanikowali na widok tej ryby. Zobaczcie, co ich tak przeraziło

Mężczyzna z dzieckiem pływali rowerem wodnym. Ojciec zauważył, że „coś” pływa tuż obok nich. Z ciekawości pociągnął linkę do góry. A to co zobaczył, przeraziło go nie na żarty. Jego panikę obejrzało już ponad 5 milionów internatów.

Na początku nic nie wskazuje na dziwne „odkrycie”, jakiego dokonał ojciec z dzieckiem. Gdyby jednak mężczyzna zanurzył rękę w wodzie, mamy przeczucie, że mogłoby się to skończyć tragicznie…

Trudno powiedzieć, co spowodowało popularność tego nagrania w sieci – obejrzało je w ciągu kilku dni ponad 5 milionów widzów. Chyba każdy z nas przeraziłby się na widok ostrych zębów tej ryby. Całe szczęście, że mężczyzna w porę zareagował i w szybkim tempie odpłynął od zagrożenia.

Nietypowy połów

Jeśli myślicie, że praca rybaka jest nudna, jesteście w błędzie. Okazuje się, że czasem do sieci rybackiej mogą trafić rzadko spotykane gatunki ryb.

O nietypowym połowie mogą opowiedzieć rybacy ze Świnoujścia, którzy w listopadzie 2015 roku złowili w Zatoce Pomorskiej prawie 2,5-metrowego miecznika, który waży około 60 kilogramów. Ten gatunek rzadko pojawia się w zachodniej części Morza Bałtyckiego. Zazwyczaj żyje w cieplejszych morzach i oceanach strefy tropikalnej i umiarkowanej. Nic dziwnego, że jego zdjęcie w błyskawicznym tempie obiegło polskie media.

Połów zaskoczył także rybaków z Nowej Funlandii. Mężczyźni złowili w marcu 2016 roku niezwykle rzadki gatunek ryby i jednocześnie jeden z najstarszych gatunków ryb, jaki znany jest specjalistom.

Złowiona ryba miała bardzo szpiczasty nos, zielone oczy (prawdopodobnie świecące w ciemności) i fluorescencyjne płetwy. Jej najbliższym kuzynem jest rekin, który żył ok. 400 mln lat temu. Zdjęcie „diabelskiej ryby" stało się hitem internetu. 

Zdarzyło się Wam złowić wielką i groźną rybę?

Radio ZET/SJ

Więcej: