Olivia Wieczorek wystąpiła w Eurowizji dla dzieci

Olivia Wieczorek reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Junior), który odbył się na Malcie. Dziewczynka zajęła 11 miejsce w rozgrywkach dla juniorów. Zwyciężyła reprezentantka Gruzji. 

Olivia Wieczorek na Eurowizji Junior z 11. miejscem

Na Malcie odbył się konkurs Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Polskę reprezentowała Olivia Wieczorek, którą w eliminacjach wybrali: Margaret, Anna Wyszkoni i Marcin Kusy.

W zawodach rywalizowało ze sobą siedemnastu utalentowanych młodych wykonawców z Irlandii, Armenii, Holandii i innych państw Europy, ale również z Izraela oraz Australii. Zwyciężyła Mariam Mamadashvilli z Gruzji. Dziewczynka wykonała „Mzeo”. Reprezentantka Polski zaśpiewała piosenkę „Nie zapomnij", do której muzykę skomponował Piotr Rubik. Zgromadziła 60 punktów i tym samym zajęła 11 pozycję.

13-letnia wokalistka wygrała program „Mali Giganci", gdzie występowała w drużynie „Klika Rubika", prowadzonej właśnie przez polskiego kompozytora. Gdy miała dziewięć lat, brała udział także w „Must Be The Music". Dotarła wtedy do półfinału programu.

Polska na Eurowizji dla dzieci

Konkurs Junior Eurovision Song Contest  adresowany jest dla najmłodszych wykonawców w wieku od 10 do 15 lat. Pierwsza edycja została zorganizowana w 2003 roku. Polska brała udział w rozgrywkach trzy razy. W 2003 roku na scenie w Kopenhadze (Dania) wystąpiła Kasia Żurawik, a rok później w Lillehammerze (Norwegia) – KWADro. Ze względu na słabe wyniki reprezentantów Polska zdecydowała się wycofać z konkursu na ponad dziesięć lat. W tym roku Polskę reprezentowała właśnie Olivia Wieczorek.

Radio ZET/SI