Szokująca kampania PETA. Zobacz, co znajduje się za skórą [WIDEO]

PETA, organizacja non-profit, która głównie walczy o prawa zwierząt, stworzyła szokujący spot. Oddział w Bangkoku postanowił poruszyć serca mieszkańców miasta i odwieść ich od kupowania odzieży czy akcesoriów skórzanych.

PETA we współpracy z firmą reklamową Ogilivy and Mather Advertising postanowiła zaszokować klientów popularnego centrum handlowego Central World w Bangkoku w Tajlandii. W bardzo dosadny sposób pokazano im, że za każdym paskiem, kurtką czy torebką kryje się cierpienie egzotycznych zwierząt. 

Film „Behind the Leather” pokazuje reakcje klientów na to, co zobaczyli we wnętrzu torebki czy pod kurtką. A były to widoki niezbyt miłe dla oka... 

Klienci z przerażeniem odkładali skórzaną galanterię. We wnętrzu torebki znajdowali bijące serce. Kurtka powieszona na manekinie odsłaniała mięśnie, a na nogach po zdjęciu przymierzanych butów pozostawała krew. 

PETA szokuje

PETA słynie z bardzo drastycznego, ale celnie trafiającego przekazu. W serwisie YouTube i na swojej stronie publikuje nagrania z między innymi hodowli krokodyli, których skóry przeznaczane są do produkcji pasków, portfeli i torebek. Film uświadamia, w jakich cierpieniach giną te zwierzęta. 

Organizacja wspiera również zdrowy styl życia i wegetarianizm. Pod koniec 2015 roku pojawił się spot, w którym główna bohaterka zjada na kolację swoją nogę. Film przemówi do każdego. 

Radio ZET/MB

Więcej: