Ile zaoszczędzisz, gdy rzucisz palenie? [WYLICZENIE]

Ceny paczki papierosów wzrastają z roku na rok. Kilkanaście złotych wydane dziennie na ulubiony nałóg nie robi może tak dużego wrażenia, ale gdy już doda się te sumy do siebie, okazuje się, że za to, ile wydajemy na „dymka", moglibyśmy pojechać na zagraniczne wakacje albo nawet kupić samochód.

O tym, że papierosy są niezdrowe, uczą nawet w szkołach. Ale nie każdy wie, że mogą one nie tylko zrujnować nasze zdrowie, ale i domowy budżet. Jedna paczka dziennie to koszt 15 złotych, co daje już 105 złotych w tygodniu. W miesiącu jest to więc prawie pół tysiąca złotych. Ale to przecież nie wszystko! Palacze ponoszą także dodatkowe koszty – kupują bowiem przecież gumy do żucia, dezodoranty, odświeżacze powietrza po to, by jak najszybciej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Do tego zapalniczki, popielniczki, zapałki – niby kilka złotych, ale jednak przecież to regularny wydatek.

Z pomocą obliczenia sumy, którą zaoszczędzimy dzięki rzuceniu palenia, przychodzi nam Omni Calculator. Aplikacja dokładnie wylicza, ile kosztuje nas zgubny nałóg i ile mogliśmy uzbierać, gdybyśmy z niego zrezygnowali. Okazuje się bowiem, że palenie papierosów przez 30 lat kosztuje nas... pół miliona złotych. Tyle samo ile dwupokojowe mieszkanie w Warszawie w całkiem niezłym standardzie oraz naprawdę luksusowy samochód!

Radio ZET/SI