Panierka z KFC w każdym domu. Wyciekł pilnie strzeżony przepis

Panierka KFC to jeden z najbardziej strzeżonych sekretów kulinarnych na całym świecie. Tajemnica jednak wyszła na jaw: teraz ponoć każdy będzie mógł przyrządzić w domu kurczaka, rybę, kalafiora czy krokiety w słynnej panierce z KFC. Jak to zrobić?

Joe Ledington, siostrzeniec Harlanda Sandersa – założyciela KFC, pokazał gazecie „Chicago Tribune" album z zanotowanym w nim odręcznie przepisem na słynną , którą można użyć nie tylko do kurczaka, ale też do ryby, krokietów, kalafiora i innych warzyw.

– To 11 ziół i przypraw, które miały być na zawsze utrzymane w sekrecie - zdradził Joe Ledington.

Oryginalny przepis na słynną panierkę KFC podchodzi z 1940 roku. Pilnie strzeżony przepis jest zamknięty w sejfie o ścianach grubości 60 cm, objętym całodobowym nadzorem kamer i czujników ruchu.

Składniki do panierki:

- 2/3 łyżki stołowej soli,
- 1/2 łyżki stołowej tymianku,
- 1/2 łyżki stołowej bazylii,
- 1/3 łyżki stołowej oregano,
- 1 łyżka stołowa soli selerowej,
- 1 łyżka stołowa czarnego pieprzu,
- 1 łyżka stołowa sproszkowanej musztardy (gorczycy),
- 4 łyżki stołowe papryki,
- 2 łyżki stołowe soli czosnkowej,
- 1 łyżka stołowa mielonego imbiru,
- 3 łyżki białego pieprzu

Wszystkie przyprawy należy wymieszać z dwiema szklankami zwykłej, pszennej mąki. W oddzielnej misce należy ubić jajko razem z maślanką, namoczyć w niej pokrojone kawałki kurczaka (albo innego mięsa lub warzyw) i odstawić na pół godziny. Następnie starannie obtoczyć kawałki kurczaka (lub innego mięsa czy warzyw) w panierce. Później należy odstawić je na 20 minut. W tym czasie trzeba przygotować naczynie z grubym i głębokim dnem np. garnek lub patelnię. Wlać ok. 7-8 cm oleju. Później włożyć po 3-4 kawałki kurczaka (lub innego dnia) na bardzo dobrze rozgrzany olej. Smażyć ok. 15-18 minut, dopóki się nie przyrumienią. Podczas smażenia należy przełożyć je tylko raz. Po usmażeniu potrawę należy odsączyć na papierowych ręcznikach.

Restauracja KFC nie potwierdziła, czy przepis jest prawdziwy. Jeśli lubicie od czasu do czasu zjeść nuggetsy w panierce, na pewno warto spróbować. Byle nie za często – to jednak typowy, niezdrowy fast food – i do tego smażony na głębokim tłuszczu.

Radio ZET/SI