Para homoseksualna w bajce „Gdzie jest Dory?”. Dobry pomysł? [WIDEO]

W filmach coraz częściej poruszana jest tematyka miłości homoseksualnej. Wiele nowych produkcji porusza ten temat. Ale co, jeśli para lesbijek pojawi się w bajce dla dzieci? 

Disney Pixar opublikował nowy zwiastun bajki „Gdzie jest Dory?”. Jest to kolejna część filmu Gdzie jest Nemo?”. Bajka tym razem opowiada o losach Dory, która na skutek urazu straciła pamięć krótkotrwałą i szuka rodziny. Historia jest piękna, ale to nie ona zwróciła największą uwagę internautów. 

Użytkownicy Twittera dopatrzyli się w zwiastunie pary homoseksualnej. W internecie zawrzało. 

Internauci na Twitterze sugerują, że w około 1. minucie zwiastuna pojawiła się para z dzieckiem. Podejrzewają, że są to dwie kobiety. A jak Wam się wydaje?

Disney Pixar nie skomentował pary na zdjęciu. 

Miłość homoseksualna w filmach

Środowisko homoseksualne bardzo chce, aby w filmach częściej pojawiały się wątki miłości homoseksualnej. Użytkownicy Twittera w maju apelowali do producenta filmów Marvela, aby „Dali Kapitanowi Ameryce chłopaka!”. Hashtag #givecapitainamericaaboyfriend zaczął był jednym z najczęściej używanych na Twitterze.  

Również w świecie „Gwiezdnych Wojen” miało dojść do rewolucji. "Lords of the Sith" to nowa książka z serii "Gwiezdne Wojny". Wydawca postanowił zaskoczyć wiernych fanów serii i wprowadzić nową, ciekawą postać. Po raz pierwszy w historii serii pojawi się postać homoseksualistki.

Ruszyły również prace nad scenariuszem nowej części „Xeny”. Scenarzysta Javier Grillo-Marxuach ma jasną wizję tego, jak będzie wyglądał nowy serial. Będzie to opowieść o odwadze, odkupieniu, wojnie. Pojawi się również wątek miłości homoseksualnej - tematu, który był zbyt kontrowersyjny na lata 90.

Radio ZET/MB

Więcej: