Młynarska ostro o Matce Teresie: Była prawdziwą psychopatką

Matka Teresa z Kalkuty czwartego września została uznana za świętą. Nie wszystkim się jednak to podoba. Dziennikarka Paulina Młynarska ostro skrytykowała działalność słynnej misjonarki. 

Paulina Młynarska na swoim profilu na Facebooku napisała kilka uwag na temat Matki Teresy. Jej zdaniem fascynacja cierpieniem przybierała u zakonnicy psychopatyczny charakter:

– Na konta Zgromadzenia Misjonarek Miłości spływały miliony dolarów od najmożniejszych darczyńców, jednak "święta" nie uważała za stosowne kupować za te pieniądze środków przeciwbólowych dla swoich cierpiących podopiecznych. Fascynowało ją cierpienie, które potrafiła gloryfikować ze swadą godną prawdziwej psychopatki ( w sieci są dziesiątki jej wypowiedzi). W domach prowadzonych przez jej zgromadzenie brakowało nawet igieł jednorazowych. Jednak sama Teresa leczyła się w USA. Sprzeciwiała się emancypacji kobiet, a antykoncepcję uważała za największe zło – napisała ostro dziennikarka.

Młynarska postanowiła skomentować także wynaturzenia w kościołach:

– Dobra koleżanka kilku panów, którzy wiedzieli i nic nie powiedzieli o skali pedofilii w kościele. Kumpela irlandzkich siostrzyczek prowadzących domy dla samotnych matek, które de facto były obozami pracy przymusowej oraz targiem dzieci. Ja tam jestem niewierząca, więc nie mam dylematów. Ale gdybym była to bym miała. Albo nie. Nie miałabym, bo przecież dawno bym zwątpiła – napisała.

Radio ZET/SI