KFC stworzyło swojego pierwszego świątecznego burgera

Kentucky Fried Chicken postanowiło po raz pierwszy stworzyć specjalnego świątecznego burgera, który łączyć ma tradycyjne receptury ze smakiem kurczaka. Z czego skomponowany został The Colonel’s Christmas Burger?

Do Świąt coraz raz bliżej, a gorączka przygotowań w Wielkiej Brytanii zaczęła się już jakiś czas temu. W związku z tym KFC postanowiło dorzucić coś od siebie do tej przedświątecznej atmosfery i stworzyło swojego... świątecznego burgera. Jak zdradził magazynowi Metro Jack Hinchcliffe, dyrektor ds. innowacji KFC w UK i Irlandii, celem firmy było opracowanie smacznego nowego burgera, który połączy tradycyjne smaki z oryginalną recepturą kurczaka KFC. "To pyszne, i prawdziwie smakuje jak Boże Narodzenie!" - powiedział.

Świąteczny burger KFC

Tak wygląda specjalny burger KFC. I trzeba przyznać, że jego wygląd nie wyróżnia się niczym szczególnym - prezentuje się jak każdy inny. W składzie świątecznej kanapki znalazł się oryginalny kurczak w panierce, przygotowany zgodnie ze znaną recepturą KFC, ser, cebula i majonez. Świątecznym akcentem jest sos żurawinowy z szałwią. Wszystko ułożone w klasycznej bułce z sezamem.

Niestety, świąteczny burger Kentucky Fried Chicken dostępny będzie tylko w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ale jeśli się tam wybieracie między 28. listopada a 1. stycznia 2017, to na pewno traficie na niego w restauracjach tego fastfoodu.

Więcej: