Zamknął psa w samochodzie i zostawił kartkę z dziwną prośbą

Kolejny sezon wysokich temperatura, a właściciele psów dalej swoje. W sieci pojawiło się zdjęcie na którym widać zamkniętego psa w aucie oraz zostawioną karteczkę z dziwną informacją. Fotografia wywołała sporo kontrowersji.

„Proszę. Nie wybijajcie okna. Klimatyzacja jest włączona, a pies ma wodę i włączoną ulubioną muzykę”

Spora część internautów po przeczytaniu informacji znajdującej się na kartce pomyślała, że skoro klimatyzacja jest włączona, to silnik też jest uruchomiony. Z kolei inni użytkownicy skomentowali, że niektóre samochody posiadają automatyczną regulację temperatury, która działa tylko wtedy, kiedy nikogo nie ma w aucie.

Zdjęcie ukazało się na Twitterze i Facebooku. Na tym pierwszym zdobyło 140 tys. polubień i tyle samo razy zostało podane dalej. Natomiast na Facebooku zdjęcie zdobyło 8 tys. reakcji użytkowników.

Z doświadczenia wiemy, że w Polsce też miały miejsce sytuacje, w których psy były zamykane w samochodach. Zapytaliśmy rzecznika prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy o to, jak należy postępować w przypadku, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji.

"

W sytuacji kiedy mamy uzasadnione podejrzenia, że życie i zdrowie zwierzęcia może być zagrożone powinniśmy bezzwłocznie powiadomić służby – straż  miejską czy policję. Funkcjonariusze ocenią sytuację na miejscu zdarzenia i podejmą właściwe czynności - mówi Monika Niżniak, Kierownik Referatu Prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. "

"

Zanim podejmiemy radykalne działania, to powinniśmy odszukać właściciela pojazdu, przekażmy informację np. pracownikom ochrony parkingu, pracownikom sklepu. "

A kiedy możemy wybić szybę w samochodzie, w celu ocalenia zwierzaka?

"

Decyzja o wybiciu szyby pozostaje w gestii interweniującej osoby, która zanim się na to zdecyduje, powinna ocenić na miejscu zdarzenia czy wymaga tego sytuacja. Może być to uzależnione m.in. od oceny stanu zdrowia i kondycji zwierzęcia przebywającego w zamkniętym pojeździe - zakończyła Kierowniczka Referatu Prasowego.    "

Wiosna w pełni, a lato tuż za rogiem, dlatego bądźmy wszyscy czujni i w przypadku takich trudnych sytuacji kierujmy się spokojem i podchodźmy do sytuacji z zimną głową. 

Radio ZET/TP

Więcej: