Pijani o włos uniknęli śmierci. Życie zawdzięczają refleksowi kierowcy [WIDEO]

Pijani mają obniżoną zdolność oceny ryzyka. Między innymi z tego powodu powinni się trzymać z daleka od samochodów - zarówno nie powinni prowadzić, jak i również zbliżać się do drogi. 

W późnych godzinach wieczornych 22 kwietnia w Bysinie koło Myślenic doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Za zakrętem, na środku drogi siedzieli mężczyźni. Kierowca dosłownie w ostatniej chwili uniknął zderzenia. Gdyby nie refleks i odpowiednia prędkość, tych dwóch mogłoby już nie żyć. 

Ciekawe, czy mężczyźni, którzy biesiadowali na środku drogi, najedli się strachu i następnym razem pomyślą?

Piesi na drogach

Na drogach dochodzi bardzo często do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Często jest to spowodowane bezmyślnym zachowaniem osób niezmotoryzowanych. W marcu bardzo głośno było o trzech mężczyznach, którzy w samym centrum Warszawy dyskutowali z kierowcą, blokując tym samym ruch na jednej z najbardziej ruchliwych ulic stolicy

A co można zrobić, żeby zadbać o bezpieczeństwo pieszych? Indyjskie artystki Saumya Pandya Thakkar i Shakuntala Pandya zaprojektowały specjalną instalację, która ma zwracać większą uwagę kierowców na to, co znajduje się przed maskami samochodów. Panie stworzyły trójwymiarowe przejścia dla pieszych. Kierowcom, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych wydaje się, że na drodze stoi przeszkoda i zwalniają. Uważacie, że ten oryginalny pomysł sprawdziłby się na polskich drogach? 

Radio ZET/MB

Więcej: