Piorun prawie uderzył w dziewczynę. Reakcja chłopaka – bezcenna

Dziewczyna spacerująca po plaży w Sydney, o mały włos nie została trafiona przez piorun. Całe zdarzenie sfilmował jej chłopak, który wpadł w większą panikę niż jego ukochana.

O niebywałym szczęściu mogą mówić Australijczycy, którzy spacerowali brzegiem plaży Tamarama podczas burzy. Dziewczyna pomimo ostrzeżeń chłopaka poszła podziwiać ocean z bliska. Gdy obok uderzył piorun, Australijka aż zgięła się w pół ze strachu.

Jak zareagował chłopak i dlaczego rozbawił internautów? Zobaczcie sami.

Fascynujące, ale niebezpieczne

Na świecie nie brakuje miłośników burz. Wielu śmiałków lubi oglądać i fotografować pioruny. Ta fascynacja może przynieść opłakane skutki.

Jeśli niepogoda zaskoczy nas na świeżym powietrzu, pamiętajmy, że wyładowania atmosferyczne szukają najkrótszej drogi między chmurami a ziemią. Co to oznacza? Jeśli jesteśmy najwyższym punktem w okolicy, piorun wybierze właśnie nas. 

Piorun może trafić także w ruchomy cel, na przykład w samolot. W większości przypadków kontakt z piorunem nie powoduje uszkodzeń maszyny. Samoloty pasażerskie zbudowane są z głównie z aluminium, czyli metalu skutecznie rozpraszającego energię elektryczną.

Jednak ten przerażający widok może wywołać na pokładzie strach i panikę. Pewnemu Amerykaninowi udało się sfilmować moment, w którym piorun uderza w samolot. To naprawdę przypomina scenę z horroru.

A Wy boicie się burzy?

Radio ZET/SJ

Więcej: