Piorun uderzył w samolot. Pasażerowie przeżyli chwile grozy [WIDEO]

Nieraz media obiega informacja, że w samolot uderza błyskawica. Rzadko jednak się zdarza, że moment ten udaje się zarejestrować na filmie. 

Pod koniec kwietnia nad Londynem w Wielkiej Brytanii rozpętała się burza. Pasażerowie lecący samolotem na lotnisko Heatrow przeżyli chwile grozy.

W maszynę uderzył piorun. Całe zdarzenie zarejestrował na telefonie Kevin McArdle. Film przyprawia o gęsią skórkę. Tego wieczoru błyskawica uderzyła w przynajmniej jeszcze jedną maszynę przelatującą w okolicy.

Wyglądało to groźnie, ale nikomu nic się nie stało. 

Groźne burze

Za każdym razem takie filmy budzą grozę. W zeszłym roku na lotnisku w Atlancie błyskawica trafiła w tył Delta Boeinga 737, który niebawem miał wystartować. Piorun zwykle nie jest niebezpieczny dla samolotu i pasażerów w nim przebywających. Maszyny budowane są na ogół z aluminium, które skutecznie rozprasza energię błyskawicy. Zdarzyły się jednak przypadki, kiedy to piorun był odpowiedzialny za katastrofę.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas burzy? Oto kilka rad, czego unikać i jak się zachowywać, kiedy pogoda zaskoczy nas w najmniej odpowiednim momencie. 

Radio ZET/MB

Więcej: