Pięć polskich piosenek ze słowem „lato" w tytule. Ile z nich pamiętasz?

Wakacje – gorący piasek, orzeźwiające morskie fale, dużo wolnego i oczywiście najlepsza muzyka. A jakie piosenki bez wątpienia umilą nam urlop? Te ze słowem „lato" w tytule. Poznaj naszą listę!

Formacja Nieżywych Schabuff „Lato"

Hit z 1995 roku utrzymywał się na liście przebojów przez wiele miesięcy i chociaż nie udało mu się zdobyć Fryderyka (w kategorii „piosenka roku), do dziś uchodzi za jeden z największych wakacyjnych przebojów wszech czasów w historii polskiej piosenki rozrywkowej. 

Halina Kunicka „Lato, lato, lato"

Latem 1959 roku cała Polska razem z Haliną Kunicką śpiewała: „Lato, lato, lato czeka/razem z latem czeka rzeka". Ta piosenka nagrana zresztą do filmu „Szatan z siódmej klasy" do dziś jest wielkim przebojem. 

Big Day „W dzień gorącego lata"

„W dzień gorącego lata" to jeden z największych przebojów formacji z Olsztyna Big Day. Utwór został nagrany w 1997 roku i do dziś jest jednym z hymnów wakacji. 

Sami „Lato 2000"

Trudno uwierzyć, że od nagrania tego kawałka minęło już tyle lat. Ani treść, ani muzyka nie straciły bowiem w ogóle na aktualności. Zobaczcie ten klip jeszcze raz!

Ania Dąbrowska „Znowu przyszło lato"

Ania Dąbrowska w 2008 roku nagrała świetną płytę „W spodniach czy w sukience", na której pojawił się melancholijny utwór „Znowu przyszło lato". O lecie i o miłości. Czy może być piękniej?

Radio ZET/SI