„Mafia w sieci” z Piotrem Cyrwusem na czele. Nowa odsłona popularnego spotu [WIDEO]

Pamiętacie kampanię społeczną, w której udział wziął „Rysiek z Klanu”? Wtedy pomagał wraz ze swoją mafią bezdomnym psom. Teraz postanowili zaangażować się w kolejną kampanię.

Tym razem mafia pomaga fundacji „Miasto kotów”. „Allegro charytatywni” zmienili trochę koncepcję. Postanowili stworzyć miniserial „Mafia w sieci”, który oparty będzie na polskich gangsterskich filmach. W przedsięwzięciu, poza Piotrem Cyrwusem, udział wzięli Marcin SztabińskiPiotr BujnowskiMichał CzerneckiBohdan Łazuka i Krzysztof Kiersznowski.

Od poprzedniej edycji kampanii minęły dwa lata. Akcja odniosła sukces. Film na serwisie YouTube odtworzono kilka milionów razy. W ciągu trzech tygodni wspierana fundacja otrzymała ponad 100 tys. złotych. Czy uda się teraz odnieść podobny rezultat?

Miniserial „Mafia w sieci”

Mafiozi dogadali się z policją. Jednak, żeby pozostać na wolności, muszą zacząć działać charytatywnie. Obiecali, że będą zbierać pieniądze dla kotów. Każdy odcinek miniserialu opowiadać będzie o nowych pomysłach gangsterów. 

Jak pomóc Piotrowi Cyrwusowi i pozostałym? Wystarczy, że wylicytujesz specjalnie przygotowane pakiety. 

Pierwszy - „Więzienna Micha” - składa się z miski, kubka, fartucha oraz nasion rukoli.

Licytując drugi pakiet o uroczej nazwie „Łydka jak drewutnia”, możemy otrzymać skakankę, spodnie sportowe i opaskę frotte do tenisa. 

Decydując się na licytację trzeciego „Pakietu Gangstera”, mamy szansę na zapalniczkę, piersiówkę, spinki do mankietów oraz płytę CD. 

Jeśli nie spodobały Ci się przygotowane pakiety, akcję można wesprzeć kupując wirtualną cegiełkę. Zapłacisz za nią tylko 5 złotych (lub wielokrotność). Pokryje to dzienne utrzymanie kota. 

Fundacji „Miasto Kotów” możesz również pomóc wystawiając swój przedmiot na licytację. Osoba, która wygra Twoją aukcję, przelewa na konto fundacji odpowiednią kwotę.

Kiedy możemy spodziewać się najnowszych odcinków tego miniserialu? W każdy wtorek od 19 kwietnia będzie można na kanale YouTube charytatywni.allegro.pl obejrzeć najnowszy epizod z życia mafii "Ryśka z klanu". Ostatni planowany jest 3 maja 2016 roku. 

Kampanie społeczne

Nie tylko "Rysiek z Klanu", ale i Bożenka walczą o lepsze życie zwierząt. Aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska wzięła udział w akcji „Zwierzęta to nie prezent”. W swoim spocie opowiada o dziewczynce, która w prezencie na święta dostała kota oraz lalkę, ale zwierzę szybko jej się znudziło.

Celem kampanii jest uświadomienie ludziom, że nie należy kupować żywych zwierząt, jako prezentu na Święta Bożego Narodzenia. Wzięły w niej udział osoby, znane z polskiej telewizji i prasy. Były to m.in. Misiek KoterskiAneta Zając czy Tomasz Barański

Radio ZET/MB

Więcej: