Piotr Kraśko poprowadzi dwa programy w TVN

Jak donosi portal „Wirtualne Media” Piotr Kraśko rozpocznie współpracę z telewizją TVN. Wieloletni dziennikarz TVP poprowadzi razem z Kingą Rusin „Dzień dobry TVN”. Będzie miał też autorski program w TVN24 BiS.

Piotr Kraśko został zwolniony z TVP 12 stycznia 2016 roku. Prowadzący główne wydanie „Wiadomości” pracował w telewizji publicznej 25 lat. Z widzami pożegnał się wpisem na Twitterze.

Po jego odejściu ruszyła lawina spekulacji na temat przyszłości zawodowej znanego i lubianego w Polsce dziennikarza. Pierwszego wywiadu po odejściu z TVP dziennikarz udzielił Radiu ZET. Monika Olejnik zapytała go, jak czuje się bez telewizji, jak mu się żyje?

"

Miałem taki moment, kiedy dzień po [zwolenieniu - przyp. red], na siłowni biegłem na bieżni/ Patrzę na program informacyjny, widzę w południe w Stambule zamach, ginie dwanaście osób. Pierwsza myśl: kurczę, kogo my tam mamy, czy wysłać z Berlina, czy z Warszawy? I dopiero po chwili: halo, Piotrek, to w ogóle nie twój problem  – opowiedział dziennikarce Kraśko. "

Okazuje się, że dziennikarz szybko znalazł zatrudnienie, tym razem w prywatnej stacji. U boku Piotra Kaśki w „Dzień dobry TVN” wystąpi Kinga Rusin. Wcześniej dziennikarka prowadziła śniadaniowy program w towarzystwie Bartosza Węglarczyka. Ten jednak postanowił zakończyć współpracę z TVN. Dziennikarz chce teraz skupić się na zarządzaniu grupą Onet.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie Piotr Kraśko pojawi się na antenie TVN.

Będziecie kibicować dziennikarzowi w nowej pracy?

Radio ZET/SJ

Więcej: