To chyba najbardziej podstępne pytanie rekrutacyjne. A Ty? Jakiej byś udzielił odpowiedzi?

Każdy, kto w swoim życiu ubiegał się o pracę, wie, że rozmowy kwalifikacyjne bywają stresujące. Osoby rekrutujące starają się, aby zatrudnić ludzi o dużym potencjale i intelekcie. W związku z tym podczas rozmów padają coraz to bardziej podchwytliwe pytania. 

A okazję ku temu otrzymał pewien mężczyzna, który starał się o pracę w jednym z koncernów informatycznych. Student informatyki na Narodowym Instytucie Technologii w Indiach, ujawnił kulisy rozmowy o pracę na portalu Quora.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej student został zapytany o to, jakie byłoby pole trójkąta prostokątnego, którego wysokość wynosi 6 cm, a długość przeciwprostokątnej 10 cm.

Informatyk początkowo poczuł się zdezorientowany. Po chwili namysłu, kandydat udzielił odpowiedzi:

"

Wzór na pole trójkąta prostokątnego to ½ długości przeciwprostokątnej, która po pomnożeniu przez wysokość da pole 30cm2.

"

Rekrutujący pozwolił kandydującemu ponownie się zastanowić i udzielić drugiej odpowiedzi. Podczas rozmowy z portalem powiedział, że ponownie się zastanowił i udzielił kolejnej, tej samej odpowiedzi.

Kandydującemu niestety się nie powiodło. Rekrutujący poinformował go, że nie ma racji i się myli. Zanim student opuścił pokój, w którym odbywała się rozmowa kwalifikacyjna, poprosił o poprawną odpowiedź. Jak się okazało, trójkąt o takich wymiarach po prostu nie istnieje!

A dlaczego? Dlatego, że maksymalna wysokość trójkąta może wynosić połowę długości przeciwprostokątnej. I w przypadku tego trójkąta powinna wynosić 5 cm, nie 6 cm.

Więcej: