Oszaleli? Nazywają dzieci imionami Pokemonów

Tego jeszcze nie było! Kiedyś sprawa była bardzo prosta – dzieci dostawały imiona po dziadkach czy ważnych dla rodziny świętych. Dziś rodzice prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych imion dla swoich maluchów. Bardzo możliwe, że niedługo w Polsce na fali popularności gry Pokemon GO dzieci będą dostawały imiona na cześć sympatycznych stworków. 

Dziennikarz serwisu Noizz.pl przyjrzał się danym zgromadzonym przez amerykański serwis parentinowy babycenter.com. Okazuje się, że niebywała popularność gry Nintendo wpłynęła na to, jakie imiona nadają dziś rodzice swoim dzieciom. 

I tak – od czasu, gdy Pokemony znów stały się popularne – żeńskie imię Eevee poszybowało w górę aż o 1377 pozycji. Podobnie jak Onyx (2184 oczka w górę), a także Star (od pokemona Starmie). Rodzice dzieci urodzonych w 2016 roku polubili także imię Ash (od głównego bohatera serialu).

Choć na razie w Polsce nie odnotowano jeszcze urodzin żadnego Charizarda czy Bulbasaura, socjologowie pamiętają, że swego czasu w Polsce najpopularniejszymi imionami były Zofia i Jakub (od imion głównych bohaterów serialu „Na dobre i na złe"), a wcześniej jeszcze Isaura (od popularnej w latach 80. telenoweli „Niewolnica Isaura"). Niewykluczone więc, że za kilka lat w szkolnej ławie obok Jasia, Antosi i Franciszka zasiądzie Charmander oraz Pikachu.

Portal BabyCenter.com dysponuje informacjami o kilkuset tysiącach dzieci urodzonych w tym roku. Dane te pochodzą od użytkowniczek zarejestrowanych na portalu.

Radio ZET/SI