To już pewne! Polska wystąpi na Eurowizji dla dzieci

W listopadzie na Malcie odbędzie się 14. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Już wiadomo, że Telewizja Polska zdecydowała się wysłać na niego polskiego reprezentanta. O tym, który z dziecięcych wykonawców poleci do Valetty, dowiemy się jednak dopiero w listopadzie.

Junior Eurovision Song Contest  przeznaczony jest dla najmłodszych wykonawców w wieku od 10 do 15 lat. Pierwsza edycja została zorganizowana w 2003 roku. Polska brała udział w rozgrywkach jedynie dwa razy. W 2003 roku na scenie w Kopenhadze (Dania) wystąpiła Kasia Żurawik, a rok później w Lillehammerze (Norwegia) – KWADro. Ze względu na słabe wyniki reprezentantów Polska zdecydowała się wycofać z konkursu na ponad dziesięć lat. 

Kasia Żurawik w 2003 roku:

Zespół KWADro w 2004 roku:

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, polski reprezentant na 14. Konkurs Eurowizji dla Dzieci zostanie wybrany w drodze krajowych eliminacji, które odbędą się na początku października. Finał konkursu zaplanowany jest na 20 listopada. Odbędzie się on w stolicy Malty. Za transmisję odpowiedzialna jest Telewizja Polska.

Redakcja ZET/SI