Mazury czy Chorwacja? Nie uwierzysz, że to zdjęcia Polski

Te zdjęcia nie przedstawiają kurortów turystycznych w Chorwacji, dzikich wód Amazonii ani kwiatowych pół z Holandii. Nie będziemy Was przekonywać, że nasz kraj jest piękny. Zobaczcie kampanię promującą Mazury, którą doceniono za granicą.

Zapierające dech w piersi zdjęcia Mazur zamieściła na swoim koncie na Facebooku Polska jest piękna – Poland is Beautiful.

Kampania ma na celu promocję tego polskiego regionu za granicą i jest częścią projektu „Masurian Wonder Tour”. Tu nie trzeba nic mówić, wystarczy obejrzeć ;).

Cudowne Mazury doceniono we światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Polska kraina tysiąca jezior to istna studnia bez dna jeśli chodzi o niepowtarzalną przyrodę, która zachwycają się turyści. Autorami zdjęć są Ryszard Czerwiński, Mieczysław Wieliczko, Andrzej Stachurski i Wojciech Wójcik.

Zakochaj się w Polsce

Ale Polska to nie tylko Mazury. Dominika i Jacek nagrali film, który oddaje ich przywiązanie i zachwyt nad naszą ojczyzną. Stworzenie tego materiału wymagało od nich wielu godzin planowania, przejechania setek kilometrów i wstawania o „nieprzyzwoicie wczesnych godzinach”. Ale było warto – widok kraju nad Wisłą z lotu ptaka zwala z nóg.

Ogromne wrażenie robi także film autorstwa Emirates i Boeinga. Materiał przedstawiający 18 państw z lotu ptaka, podbił internet. Wśród niesamowitych widoków znalazły się także polskie krajobrazy. Na filmie znajdziecie Norwegię, Niemcy, Irlandię, Dubaj czy Wietnam, ale nam osobiście najbardziej podoba się kraj nad Wisłą.

Uważacie, że Polska jest piękna?

Radio ZET/SJ

Więcej: