Świat z lotu drona. Jak zaprezentowała się Polska?

To jedno z największych w historii przedsięwzięć wykorzystujących filmy nagrane z powietrza. Materiały nakręcono w 18 lokalizacjach na całym świecie. Wśród nich znalazła się też piękna Polska. 

- Wspaniale zrealizowane filmy, nagrane w ramach projektu, nie tylko ukazują miejsca w naszej siatce w nowym, olśniewającym świetle, ale ponadto w twórczy sposób wykorzystują innowacyjne technologie, osiągając niesamowity efekt. Naszym celem jest dotarcie do naszych odbiorców na całym świecie i mamy nadzieję, że te wyjątkowe filmy wywrą na nich wrażenie – powiedział Boutros Boutros, starszy wiceprezes Emirates ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i marki. Filmowy projekt to bowiem inicjatywa Emirates i Boeinga.

Wiceprezes Emirates ma rację, bo film o Polsce naprawdę robi wrażenie. Dzięki akcji możemy jednak zobaczyć nie tylko najpiękniejsze zakątki naszego kraju, ale również 17 innych miejsc. Na liście znajdziecie Norwegię, Niemcy, Irlandię, Dubaj czy Wietnam.

Odpowiedzialnemu za wszystkie filmy zespołowi projektowemu udało się - dzięki dronom - nagrać niewidziane wcześniej zdjęcia i ujęcia z powietrza z niewiarygodną precyzją. Dzięki najnowszej technologii udało się pokazać miejsca do których dostęp jest mocno ograniczony, takie jak pola ryżowe w Wietnamie, górskie wyłomy w Norwegii, czy lilie wodne na Seszelach.

Drony były w stanie dotrzeć w miejsca, w których tradycyjne helikoptery i stałopłaty mogłyby sobie nie poradzić, takie jak głębokie jaskinie czy leśne listowie. Na przykład w Japonii przelatywały między gałęziami drzew wiśniowych i z bliskiej odległości filmowały wysokie wodospady. W Rio maszyny pionowo wznosiły się nad Maracaną, oferując całkowicie nowe spojrzenie na legendarny stadion piłkarski.

Technologia w służbie kreatywności

Do stworzenia obrazu, który będzie miał kinową jakość, niezbędne było połączenie ogromnej wiedzy technicznej z kreatywnością. Właśnie dlatego za sterami dronów usiadł m.in. Justin Thomas Ostensen z firmy Shotwell Media, który wykonał zdjęcia w Seattle (USA). Przy całym projekcie pracowało aż kilkunastu wykwalifikowanych pilotów dronów.

Wszystkie stworzone przez Emirates i Boeing nagrania umieszczone zostały na specjalnej stronie projektu „View From Above”, gdzie odwiedzający mogą obejrzeć dowolną z 18 lokalizacji. Wystarczy kliknąć w odpowiedni punkt na kuli ziemskiej.

Zakochaj się w Polsce!

Polska to najpiękniejszy kraj na świecie, a Dominika i Jacek postanowili to udowodnić. Para planuje podróż dookoła świata i przed wyjazdem chcieli złożyć mały hołd Polsce, której piękno nie ma sobie równych.

Polacy stworzyli więc film, który pojawił się na ich kanale na YouTubie oraz na Facebooku. To jednak nie koniec, zamierzają go pokazać napotkanym w czasie podróży ludziom i udowodnić, że Polska jest po prostu najlepsza. Stworzenie tego materiału wymagało od nich wielu godzin planowania, przejechania setek kilometrów i wstawania o „nieprzyzwoicie wczesnych godzinach”, ale było warto.

Losy polskich podróżników możecie śledzić na ich Facebooku Szpilki na Mapie oraz na ich oficjalnej stronie internetowej.

Radio ZET/materiały prasowe/MR

Więcej: