Popek u Wojewódzkiego: „zacząłem sobie ciąć mordę z tęsknoty za krajem"

Gośćmi ostatniego odcinka programu Kuby Wojewódzkiego było dwóch raperów i jeden producent: Sobota, Matheo i Popek oraz aktor – Paweł Domagała. Lider gangu Albanii mógł zasiąść na kanapie dziennikarza, bo wiosną tego roku cofnięto mu europejski nakaz aresztowania za kradzież i włamanie. Popek szczerze opowiedział o swojej przeszłości i planach oraz marzeniach. Zobacz najbarwniejsze cytaty i dowiedz się, gdzie można jeszcze raz obejrzeć odcinek online.

Na Popka w programie Kuby Wojewódzkiego czekała niemal cała Polska. Dziennikarz nie krył entuzjazmu i już od kilku tygodni podgrzewał atmosferę wokół występu rapera. 

Popek u Kuby Wojewódzkiego

„To wielki zaszczyt" – powiedział dziennikarz na początku programu. „Pojawiły się pewne komplikacje, jak miałeś być poprzednim razem. Okazało sie, że masz wysokie wymagania finansowe. Matheo, szanuję cię za to co zrobiłeś dla polskiej muzyki, ale, panowie, będzie trzy do jednego jeśli chodzi o pytania do was i do Popka. Będziecie takim Domagałą. Patrzcie, siedzi w kącie, nic nie mówi, żałuje, że przyszedł. Popek, czy ty kiedyś pobiłeś dziennikarza w trakcie wywiadu?" – zapytał szczerze rapera.

„Wiele razy. Nie, nie zdarzyło mi się jeszcze" – uspokoił go Popek. – Nie zdarzyło się i nie zdarzy. A właśnie, Różal chciał podziękować za to siano, co mu dałeś – zażartował raper do swojego menadżera.

Popek i Pudzianowski: walka KSW

Wojewódzki zapytał Popka o słynną walkę KSW między raperem a Mariuszem Pudzianowskim.

„Nie tylko jest szansa, ja go zbiję" – zapewniał Popek Wojewódzkiego. „Ja bym chciał, żeby to trwało niecałe 20-30 sekund. Ale, mówiąc realnie, będzie jak będzie. Możecie na mnie liczyć. Wiem, że jest fajny przelicznik na mnie, stawiajcie, wygracie dużo pięniążków. Jestem mega szczęśliwy, że wróciłem do sportu. Co roku będę miał przynajmniej jedną walkę. Nadal będę szalonym artystą garażowym, ale cieszę się, że wróciłem do żywych. Jestem trzeźwy. Teraz też. Nawet kokainy nie będzie. Koka, wóda, kupa siana. Czyli ja. To ja. Mam córkę, która ma 6 lat i wie, że ja nagrywam w garażu. Moja córka wie, że jestem królem Albanii, ale zna może ze dwie piosenki" – dodał raper.

Raper wyjaśnił także, co zrobić, żeby osiągnąć taki sukces:

 – Uczyć się na moich błędach. Obrać sobie cel i wierzyć bardzo mocno w siebie – radził telewizji. Skończyłem tylko szkołę podstawową, ale wiarą w siebie doszłem do programu Kuby Wojewódzkiego. Wiesz, jak patrzę na ciebie, to myślę, że tylko inteligentna osoba może udawać debila w telewizji. Jestem z siebie dumny, że wszystko osiągnąłem wiarą w siebie. Zatrzymała mnie wczoraj policja i mówią: a, Gang Albanii nas roz***. Jechałem stówą i na podwójnej ciągłej wyprzedzałem auto. Nic wielkiego. No to mnie puścili – przyznał szczerze.

Wojewódzki zapytał także Popka o to, dlaczego zdecydował się na wytatuowanie gałek ocznych.
– Mi się wydaje, że to tęsknota za Polską, [...], tak wylewałem swój żal... Z tęsknoty za krajem zacząłem ciąć mordę... - mówił Popek.

Program można było obejrzeć 22 listopada w stacji TVN. Teraz dostępny jest także online w serwisie player.

Radio ZET/SI