Co czuje porzucony zwierzak? Ten film łamie serca

Jak byście się czuli, gdyby Wasz najlepszy przyjaciel z dnia na dzień odszedł? Zwierzęta też mają uczucia, a rozstanie z właścicielem może być dla nich traumatycznym przeżyciem. Ostrzegamy - ta animacja o porzuconym psie może wycisnąć niejedną łzę.

Autorem animacji jest singapurska fundacja „Agri-Food & Veterinary Auhority", a ten film dedykowany jest miłośnikom domowych zwierząt.

Zobaczcie, co dzieje się w głowie zwierzaka, gdy jego właściciel zostawia go samego w lesie. A wszystko z powodu pojawienia się w domu nowego członka rodziny - dziecka.

Fundacja chce zwrócić uwagę na bezduszne traktowanie zwierząt. Pamiętajcie, że porzucenie zwierzaka jest niemoralne, nawet gdy macie inne, ważniejsze zobowiązania.

Pod animacją rozgorzała dyskusja na temat zachowania bezdusznego właściciela zwierzaka. Wielu internautów zwraca uwagę na problem, z jakim musi zmierzyć się właściciel, kiedy zostaje rodzicem. Zarówno pies, jak i dziecko wymagają uwagi. Czy da się to pogodzić?

– Wielu właścicieli porzuca swoje zwierzęta po przyjściu dziecka na świat. Moi  znajomi również doradzali mi to rozwiązanie, gdy byłam w ciąży. Ale nie zgodziłam się. Tłumaczyłam rodzinie, że nie będzie mi mówić, co mam robić. Dziś moja 2,5-miesięczna córka i pies potrzebują się wzajemnie. Kiedy zabieram dziecko, mój pies nie chce go opuścić. Gdy skarcę jednego z nich, drugi staje w jego obronie. Miałabym porzucić takie zwierzę? Nikt nie będzie tak dbał o moje dziecko, jak on – czytamy w jednym z komentarzy pod filmem.

Na szczęście są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez swojego czworonoga. Ostatnio serca internautów podbił film, na którym chłopiec wita się z psem, który zaginął w Teksasie miesiąc temu. Młody właściciel rozpłakał się na widok pupila i wydusił z siebie tylko jedno słowo: „tęskniłem”.

Mamy nadzieję, że Wy także traktujecie swoje zwierzaki jak członków rodziny.

Radio ZET/SJ

Więcej: