Tajemniczy stwór z morskich głębin zaplątał się w sieć. Naukowcy wiedzą, czym jest [WIDEO]

W sieci u wybrzeży wyspy Zhoushan w Chinach zostało złapane bardzo tajemnicze zwierzę. Nie przypominało żadnego znanego gatunku.

Miało dwa dziwne wybrzuszenia w okolicach otworu gębowego oraz bardzo długi pysk. Lokalni rybacy byli przerażeni. 

Mężczyźni nakręcili film i opublikowali w internecie. Nagranie natychmiast wywołało burzę i obiegło wszystkie światowe media. Wielu internautów uważa, że jest to zmutowany delfin. Inni sądzą, że złapano legendarnego potwora morskiego. Naukowcy są jednak prawie pewni, czym jest tajemnicze stworzenie.

Eksperci uważają, że zaplątane w sieci zwierzę to dziobowal zwartopyski. Te zwierzęta bardzo rzadko spotyka się w Morzu Wschodniochińskim. Złowiony osobnik mógł być bardzo młody. 

Dziwne stworzenia

Morze nie pierwszy raz wyrzuciło na brzeg dziwne stworzenie. Podobne zwierzę znalazł na plaży australijski rybak Robert Tyndall. Zdjęcie bardzo szybko zaczęło wzbudzać zainteresowanie użytkowników sieci. Większość internautów podejrzewało, że mógł być to bardzo sprytny fotomontaż. Inni sądzili, że dziwne stworzenie mogło być prehistorycznym potworem morskim, który żyje w głębinach oceanów. Ale naukowcy wiedzą, czym jest to zwierzę.

Duże poruszenie spowodował również dziwny kształt zaobserwowany w Tamizie w Londynie. Brytyjczycy od razu zaczęli podejrzewać, że w rzece pojawił się legendarny potwór z Loch Ness. Monstrum, według legendy, widywane było w jeziorze Loch Ness w Szkocji. Te dwa miejsca dzieli odległość około 700 kilometrów. Czy możliwe jest, żeby przepłynął taką odległość?

Radio ZET/MB

Więcej: