Żółw bez skorupy, obcy a może rekin? Rybacy wyłowili dziwnego stwora [ZDJĘCIA]

Rybak Jaime Rendon wyłowił dziwną rybę niedaleko miejscowości wypoczynkowej Cabo w Meksyku. Zwierzę miało bladoróżową skórę, zielone oczy i dziwny kształt.

Jaime Rendon sfotografował stworzenie i wypuścił je do wody. Zdjęcia niespotykanej ryby przesłał do ekspertów i pochwalił się również nimi na Facebooku na fanpage'u Pisces Sportfishing Fleet.

Fotografie stwora rozpaliły wyobraźnie internautów. Zaczęli oni podejrzewać, że zwierzę jest z innej planety. Część osób twierdziła, że jest to żółw, który stracił swoją skorupę. Inni sądzili, że wyłowiono rekina o nietypowym odcieniu skóry.

I mieli rację. Eksperci poinformowali, że złowiona ryba to Cephaloscyllium ventriosum. Jest to stosunkowo niewielki rekin, którego cechą charakterystyczną jest umiejętność podwojenia swojego rozmiaru - stąd zaokrąglony brzuch. Poza tym, złowiony okaz był albinosem

Potwory z morskich głębin

Ostatnio w mediach społecznościowych bardzo często pojawiają się zdjęcia potworów z morskich głębin. Pod koniec marca w Tamizie w Londynie zaobserwowano dziwny kształt. Nagranie zostało zrobione z kolei linowej nad The O2 Arena. Internauci zaczęli snuć teorie, że w Tamizie pływa potwór z Loch Ness. Monstrum, według legendy, widywane było w jeziorze Loch Ness w Szkocji. Te dwa miejsca dzieli odległość około 700 kilometrów. 

Natomiast w marcu w Nowej Zelandii dwóch turystów z Czech na plaży natrafiło na ciało innego dziwnego stwora. Zwierzę miało wypukłe oczy i bardzo długi ogon. Jak się potem okazało, był to alopias - gatunek ryby z rodziny kosogonowatych. Martin razem z wujkiem Georgem Pleskym natychmiast zrobili zdjęcia niezwykle rzadko pojawiającemu się przy brzegu zwierzęciu.

Miesiąc wcześniej równie dziwnego zwierzę wyrzuciło morze w Australii. Wyglądał on jak połączenie krokodyla i węgorza. Fotografia dziwnego stworzenia od razu rozpaliła wyobraźnię internautów. Większość podejrzewała, że mógł być to bardzo sprytny fotomontaż. Inni sądzili, że dziwne stworzenie mogło być prehistorycznym potworem morskim, który żyje w głębinach oceanach. Jednak naukowcy uspokajają i zapewniają, że widzieli już wcześniej ten gatunek ryby.

Radio ZET/MB

Więcej: