Bogusław Linda wraca w nowym filmie Wajdy. Zobacz zwiastun!

Naczelny twardziel polskiego kina, Bogusław Linda, wraca w nowym filmie Andrzeja Wajdy – „Powidoki”. Tym razem wcieli się w rolę wybitnego polskiego malarza.

Film „Powidoki” opowiada historię trzech ostatnich lat życia (1948-1952) Władysława Strzemińskiego – wybitnego malarza, który nie poddał się regułom narzuconym przez komunistyczne władze, za co był przez nie prześladowany. Tytuł produkcji zaczerpnięty został od cyklu obrazów autorstwa Strzemińskiego, które powstały właśnie w okresie ostatnich lat jego życia, ukazanych w filmie.

W głównej roli zobaczymy Bogusława Lindę. Scenariusz filmu napisał Andrzej Mularczyk, a autorem zdjęć jest Paweł Edelman. Pierwszy zwiastun nowego filmu z Bogusławem Lindą właśnie został opublikowany w sieci.

Film zapowiada się świetnie, jednak na jego premierę będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. Po raz pierwszy obraz zostanie pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, który odbywać się będzie w dniach 8-18 września 2016, jednak premiera w Polsce zaplanowana została dopiero na 3 marca 2017 roku.

Oprócz Lindy w filmie „Powidoki” zagrają m.in. Bronisława Zamachowska, Zofia Wichłacz, Tomasz Włosok, Paulina Gałązka, Mateusz Rusin i Irena Melcer.

Ostatni raz Bogusława Lindę mogliśmy podziwiać w filmie sensacyjno-kryminalnym Patryka Vegi „Pitbull. Nowe Porządki”, gdzie zagrał gangstera o ksywie Babcia. Jak poradzi sobie z rolą charyzmatycznego, niepokornego malarza, który walczy o swój model sztuki, o to, by móc malować w zgodzie z samym sobą.

Więcej: