Został wyśmiany i zlekceważony. Za parę dni wystąpi na Eurowizji jako nasz reprezentant

Michał Szpak to wybitny, polski wokalista, który zaistniał w 2011 roku dzięki pierwszej edycji popularnego programu „X Factor” w którym zajął 2. miejsce. Dziś utalentowany piosenkarz jest reprezentantem Polski w konkursie piosenki Eurowizji.

Michał Szpak urodził się i wychował w Jaśle. Piosenkarz ma trójkę rodzeństwa – brata oraz dwie siostry. Wokalista był bardzo związany ze swoja mamą, która umarła w 2015 roku po bardzo długiej walce z chorobą. Michał złapał bakcyla do śpiewania w wieku 9 lat. Już jako licealista wraz ze swoim przyjacielem Kamilem Czaplą należał do hard-rockowego zespołu Whiplash. Wokalista nigdy nie korzystał z żadnych lekcji muzycznych.

Zaczęło się od talent show

Wiosną 2011 r. Michał postanowił wziąć udział w pierwszej edycji talent-show „X Factor”. Podczas castingu piosenkarz bardzo zaryzykował, wybierając piosenkę pt. „Dziwny jest ten świat”. Młody Szpak wyszedł na scenę i chwilę po tym, jak się przedstawił, został wyśmiany przez zasiadającą publikę oraz kompletnie zlekceważony przez jury w składzie: Czesław Mozil, Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska.

Sytuacja zmieniła się diametralnie. Klasa i styl w jakim Michał wykonał piękny utwór Czesława Niemena powaliły wszystkich na kolana...

Jury bez żadnego wahania zadecydowało, że piosenkarz przejdzie do kolejnego etapu talent show. Tym samym, Szpak trafił do grupy „16-24”, której opiekunem był Kuba Wojewódzki. W domu jurorskim wykonał kolejny wymagający utwór pt. „Szczęśliwej drogi już czas”. Podczas występu wokalista ewidentnie się zdenerwował, przez co musiał powtórzyć swoje wykonanie.

W następnych odcinków popularnego programu, Michał wykonał następujące utwory: „Californication”, „Fever”, „You Are So Beautiful”, „Knockin' on Heaven's Door”. Po 6 odcinkach utalentowany Michał dotarł do upragnionego finału, w którym zaśpiewał w duecie z Alexandrą Burke utwór pt. „Hallelujah”. Ostatecznie Michał Szpak zajął drugą lokatę przegrywając z Gienkiem Loską. (Od 12:00 min.)

Teraz czas na Eurowizję

12 maja 2016 roku w Sztokholmie Michał Szpak wystąpi na Eurowizji jako reprezentant Polski! W marcu br. podczas krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji zwyciężył swoim genialnym wykonaniem piosenki pt. „Color of Your Life”. Michał pokonał m.in. faworytkę Margaret oraz Edytę Górniak. Parę dni po eliminacjach, Michał Szpak zmagał się z podejrzeniem plagiatu, lecz ostatecznie po zdobyciu 35,89 proc. głosów Michał zameldował się w Sztokholmie i z niecierpliwością oczekuje swojego występu.

Więcej: