Ściana płaczu w internecie. Fani żegnają Prince’a

Idol, legenda, mistrz, człowiek, który zmienił oblicze muzyki i był inspiracją dla rzeszy ludzi. Śmierć Prince’a poruszyła fanów na całym świecie. Portale społecznościowe zalały bolesne wpisy o śmierci artysty. Swój żal wyrażają największe gwiazdy, polskie i zagraniczne, m.in. Madonna czy Justin Timberlake.

Informacje o śmierci legendarnego muzyka obiegły świat 21 kwietnia. Jako pierwszy tę szokującą wiadomość ogłosił amerykański serwis TMZ.com. Ciało Prince'a znaleziono w jego studiu nagraniowym. 

Fani artysty wyrażają swój smutek i żal, publikując jego zdjęcia, piosenki.

Głos zabrały też największe ikony muzyki. Ich wpisy są krótkie, ale bardzo wymowne. Chyba nikt nie potrafi znaleźć wytłumaczenia, dlaczego tak się stało.

Gwiazdy wspominają Prince’a

„On zmienił świat. Prawdziwy wizjoner. Jestem zrozpaczona” – napisała na swoim koncie Madonna.

Osobisty wpis pojawił się także na facebookowym profilu Justina Timberlake’a. Muzyk zdradził fanom, że zakochał się w głosie Prince’a, gdy miał 4 lata.

„Nadal jestem w szoku pisząc ten post i czuję ten przytłaczający smutek. Ale teraz powinniśmy wszyscy oddać honor muzykowi, który zmienił całe nasze życie, nasze perspektywy, nasze uczucia, nasze istnienie. Był z innej planety? Prawdopodobnie królewskiej, na pewno.” – napisał piosenkarz.

Wielu artystów wstawia tylko zdjęcie Prince’a. Słów zabrakło m.in. Ricky’emu Martinowi.

Fala łez zalała również profile społecznościowe osób publicznych z Polski. Hołd muzykowi oddali m.in. Kuba Wojewódzki, Kinga Rusin, Borys Szyc, Agnieszka Włodarczyk.

Również na Twitterze fani wspominają idola. Wiele osób podkreśla, że to kolejna ikona muzyki, która nagle nas opuściła.

Nawet ci, którzy nie znali za dobrze życiorysu artysty, oddają mu hołd ze względu na taki przebój jak „Purple Rain”.

Na razie nie znane są przyczyny śmierci muzyka.

Radio ZET/SJ

Więcej: