Uniwersytet Wrocławski bije się o maturzystów. W spocie wystąpił prof. Miodek [WIDEO]

Niedługo rozpocznie się rekrutacja na uczelnie wyższe. Szkoły dwoją się i troją, żeby przyciągnąć do siebie jak największą ilość studentów. Uniwersytet Wrocławski stworzył bardzo ciekawy spot reklamowy, który zachęca absolwentów szkół średnich do wybrania tej uczelni.

W krótkim filmie pojawia się między innymi profesor Jan Miodek jako detektyw, kosmonauta na Wieży Matematycznej, a nawet żołnierze Wehrmachtu na korytarzu. 

"

Podjęliśmy próbę przełamania schematu opowiadania o nauce. Chcieliśmy przedstawić wiedzę jako wartość, która może być niezwykle ekscytująca, budząca emocje, często niejednoznaczne - powiedział Marcin Fajruk z Uniwersytetu Wrocławskiego. "

W filmie występuje kadra naukowa Uniwersytetu Wrocławskiego. Poza profesorem Miodkiem, występują profesor Przemysław Wiszewski i profesor Jerzy Maroń (historia), profesor Zbigniew Palmowski (matematyka), profesor Paweł Rudawy (heliofizyka) i doktor Agnieszka Drożdżewska (muzykologia). Poza naukowcami na planie pojawili się aktorzy z Wrocławia oraz grupa rekonstrukcyjna Festung Breslau. Spot reklamowy reżyserowany jest przez Przemysława Chojnackiego, a za muzykę odpowiada Bonton

Studia „WCH UJ”

W 2015 roku Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego również w bardzo nietypowy sposób próbował zachęcić studentów do wybrania ich kierunku. Na facebookowym profilu UJ pojawiły się symbole pierwiastków chemicznych, które układają się w słowo „WCH UJ”.

Radio ZET/MB

Więcej: