Spełniło się marzenie wielu osób. Deser bez kalorii istnieje!

Ma zero kalorii, posiada niespotykany kształt i – podobno – jest przepyszny. „Raindrop” to ciastko, które podbija serca osób dbających o linię. Wydaje się, że jesteśmy świadkami spełnienia marzeń wielu pokoleń. 

Deser został przygotowany przez Amerykanina Darrena Wonga. Pierwszy raz zostało on zaprezentowane na targach kulinarnych „Smorgasburg” w Nowym Jorku i od razu podbił gusta odwiedzających. Sam pomysł na stworzenie „Kropli Deszczu”, bo tak powinno tłumaczyć się nazwę deseru, nie jest nowy. Jego twórca inspirował się japońskim deserem mizu shingen.

"

Kiedy byłem w Japonii i spróbowałem mizu shingen, od razu się zakochałem się w smaku. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych zorientowałem się, że nie jest on dostępny w moim kraju – mówił Wong w rozmowie z dziennikarzami. "

Mężczyzna postanowił odwzorować japoński przepis i lekko go udoskonalić. Wielomiesięczne przeglądanie forów internetowych i książek kucharskich przyniosło efekty.

"

Mój deser składa się z wody mineralnej i agaru (substancji żelującej) – zdradza sekret Amerykanin.

"

Zjawiskowy deser, z uwagi na swój skład, nie posiada smaku. Jednak jego twórca podaje go na przykład ze sproszkowaną mąką sojową, która nadaje mu delikatny, słodkawy posmak.

"

Najważniejsze w moim daniu jest sposób jego podania i jego tekstura – wyjaśnia. "

To prawdziwy kulinarny hit!

Na chwilę obecną potrawa dostępna jest wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednak sukces deseru sprawił, że w internecie już pojawiły się filmy instruktażowe, dzięki którym każdy będzie mógł go wykonać we własnym domu.

Nowojorczycy wprost oszaleli na punkcie „Kropli Deszczu”. Masowo zaczęli publikować zdjęcia z przysmakiem na Instagramie.

Nie wszystkim osobom deser przypadł jednak do gustu. Pod jego adresem posypały się oskarżenia, że jest on „dla idiotów” – bo jak inaczej wytłumaczyć kupowanie deszczówki? Nie zmienia to faktu, że „Kropli Deszczu” nie można odmówić oryginalnego wyglądu, który przypadnie do gustu wielu amatorom jedzenia.

Radio ZET/SK

Więcej: