Rami Malek - kim jest aktor, który zagra Freddiego Mercury'ego w filmie o Queen

Wiemy, kto zagra Freddiego Mercury'ego. W rolę charyzmatycznego wokalisty Queen w filmie o legendarnej grupie wcieli się Rami Malek. Kim jest i skąd go znamy? Zobacz, jak wygląda "nowy Freddie Mercury".

Amerykański aktor Rami Malek będzie odtwórcą roli Freddiego Mercury'ego w filmie w reżyserii Bryana Singera. Jak poinformował na swojej stronie internetowej Brian May z Queen, zdjęcia to filmu ruszyć mają w przyszłym roku. On i Roger Taylor odpowiadać będą za warstwę muzyczną produkcji. Aktualna koncepcja filmu koncentruje się na zespole i Freddiem jako jego wokaliście.

Jak wiadomo, to właśnie zamysł produkcji okazał się powodem rezygnacji z roli Mercury'ego wcześniej typowanego aktora. Sacha Baron Cohen, znany z roli Boarata, odrzucił rolę, bo - zgodnie z pomysłem przedstawionym mu przez muzyków Queen - Freddie miałby umrzeć w połowie filmu, a reszta opowiadałaby o zespole po śmierci wokalisty. "Nikt nie będzie chciał oglądać filmu, w którym główny bohater umiera na AIDS, a zespół gra dalej" - mówił wtedy.

Kim jest Rami Malek?

Malek to amerykański aktor o egipskich korzeniach. Urodził się w maju 1981 roku w Californii jako jeden z bliźniaków - jego brat Sami jest młodszy od niego o pięć minut. Wyglądają niemal identycznie. Rami Said Malek karierę aktorską rozpoczął w 2004 roku, kiedy odegrał małą rolę w serialu "Gilmore Girls". Potem podkładał głos bohaterowi gry "Halo 2". Na dużym ekranie zadebiutował w 2006 roku - zagrał w filmie "Noc w muzeum".

Dziś jest najbardziej znany dzięki roli Elliota Aldersona w serialu "Mr. Robot", za którą otrzymał kilka nagród i nominacji do prestiżowych nagród. Inne produkcje, w których zagrał, to m.in.: serial komediowy FOX "Domowy front", miniserial HBO "Pacyfik" oraz film saga "Zmierzch": Przed świtem".

Ciekawi jesteście, jak wypadnie Rami Malek jako Freddie Mercury? Jest podobny?

Więcej: