Anthony Kiedis zupełnie nagi. Szalony teledysk Red Hot Chili Peppers

Formacja Red Hot Chili Peppers wypuściła do sieci nowy teledysk „Go Robot", w którym wokalista Anthony Kiedis umalowany na biało zaprasza wszystkich do szalonej zabawy!

Inspiracją to teledysku jest znany musical „Gorączka sobotniej nocy" z Johnem Travoltą  roli głównej.  W wideo pojawiają się kadry z tego samego klubu, w którym amerykański aktor tańczył do muzyki Bee Gees.  W roli gościa specjalnego klipu pojawia się tancerka Stephanie Crousillat. Za reżyserię odpowiada Tota Lee. 

„Go Robot"  pochodzi z najnowszej płyty RHCP – „The Getaway", na którą fani formacji musieli czekać aż pięć lat. Album miał premierę w czerwcu tego roku. Krążek spotkał się z różnymi opiniami – niektórzy twierdzili, że po przesłuchaniu czuli niedosyt, gdyż brakowało im starego dobrego RHCP w funkowej odsłonie. – Są tu najlepsze ich piosenki od lat  – napisał w z kolei „Rolling Stone". – Wymyślili siebie na nowo, ograniczyli w godny podziwu sposób i ponownie zadziwiają. RHCP są skoncentrowani i spójni artystycznie – zachwycał się recenzent Newsday.

Obecny skład słynnych Papryczek tworzą: Anthony Kiedis (wokal), Flea (bas), Chad Smith (perkusja) i Josh Klinghoffer (gitara). 

Piosenki z płyty „The Getaway"

1. The Getaway
2. Dark Necessities
3. We Turn Red
4. The Longest Wave
5. Goodbye Angels
6. Sick Love
7. Go Robot
8. Feasting on the Flowers
9. Detroit
10. This Ticonderoga
11. Encore
12. The Hunter
13. Dreams of a Samurai

Radio ZET/SI