70 rekinów rozszarpało 15-metrowego wieloryba. Niezwykłe ujęcia z drona [WIDEO]

Natura potrafi być bezwzględna. Na Facebooku pojawiło się nagranie z drona, na którym widać, jak 70 rekinów tygrysich w turkusowej lagunie rozszarpuje ciało ogromnego walenia.

Ujęcia zostały nakręcone podczas rejsu turystycznego wzdłuż wybrzeży Australii Zachodniej w pobliżu Shark Bay. To właśnie tam występuje dość duża populacja rekina tygrysiego

Wieloryb mógł mieć nawet 15 metrów długości. Nie wiadomo, czy został zabity przez rekiny. 

"

Niektóre rekiny były tak duże, jak nasze łodzie. Ryby te podpływały bardzo blisko. To było niesamowite - powiedział Jay Cox, przedstawiciel firmy turystycznej. "

Nagranie wyświetlono prawie 600 tys. razy

Najgroźniejsze zwierzęta?

Rekiny to bardzo niebezpieczne drapieżniki. Nic więc dziwnego, że budzą grozę. U pewnych osób te zwierzęta wywołują tak ogromny lęk, że za wszelka cenę próbują się zabezpieczyć podczas kąpieli w oceanie. Pewna para założyła na siebie metalowe klatki, a następnie weszła do wody, gdzie ostatnio zgłoszono pojawienie się kilku rekinów. Ich zachowanie szybko wzbudziło czujność ratownika, który szybko zareagował. Niestety, para musiała zrezygnować ze swojego oryginalnego planu.

Są jednak osoby, które w bezmyślny sposób chcą popisać się przed towarzystwem. Pewien plażowicz wyciągnął rekina na brzeg, żeby zrobić sobie z nim zdjęcie. Głupi wybryk kosztował zwierzaka na pewno zdrowie. 

Radio ZET/MB

Więcej: