Rodzina, przyjaźń, zaufanie, czyli życiowa lekcja od producenta ciasteczek

„Leibniz daje Twoim najbliższym to, co najlepsze z natury” – tak brzmi hasło przewodnie producenta popularnych ciasteczek. Z okazji 125. rocznicy wypuszczenia produktu na rynek, niemiecka marka postanowiła wypromować wyjątkowy spot. Wygląda na to, że naprawdę wie, na czym polega smak życia.

Mały chłopiec jest szykanowany przez starszych kolegów. Wszystko przez różową lalkę, którą trzyma w ręku.

Chłopcy naśmiewają się z niego, nie wiedząc dla kogo przeznaczone są rzeczy z walizki małego bohatera. Dochodzi także do agresji.

Okazuje się, że dziecko znosi te upokorzenia dla bliskiej mu osoby, która zachorowała. Sprawdźcie, kim ona jest…

Miłość, przyjaźń, bezpieczeństwo, zaufanie – to się nazywa rodzina. Taki przekaz płynie z reklamy Leibniz, która urzekła już prawie 3 miliony widzów.

Przez reklamę do serca

Podstawowym celem reklamy jest zachęcenia klienta do kupna produktu. Ale jak pokazał powyższy film, w telewizji pojawiają się też spoty, które mają uczyć i wzruszać odbiorców.

Najwięcej reklam, które grają widzom na uczuciach, pojawia się w okresie świątecznym. 2015 rok obfitował we wzruszające reklamy. Ogromną popularnością cieszyła się reklama Lewisa pt. „Człowiek na księżycu”, czyli opowieść o przyjaźni między samotnym starcem a dzieckiem.

Niejedną łzę wycisnęła reklama hiszpańskiej loterii świątecznej, czyli animacja, której bohaterem jest samotny pracownik fabryki manekinów. Należy przywołać także świąteczny spot niemieckiej sieci supermarketów Edeka, który w dosadny sposób zobrazował samotność starszych ludzi.

Warto wspomnieć także o nietypowej reklamie Forda. Duński oddział firmy nie chciał lansować wizerunku idealnych rodzin, które zwykle występują w reklamach marek samochodowych. Nakręcił więc spot, który pokazuje, co przeżywają dzieci, których rodzice się rozwodzą.

Wzruszyło Was rodzeństwo z reklamy?

Radio ZET/SJ

Więcej: