Na to czekali fani „Gwiezdnych Wojen”. Jest trailer spin-offu „Rogue One”

„Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie”. Spin-off popularnej filmowej sagi doczekał się swojego oficjalnego zwiastuna. Fani gwiezdnej sagi już mogą zacierać ręcę, bo film ukaże się w kinach już w grudniu 2016 roku.

Akcja filmu rozgrywa się między III a IV epizodem „Gwiezdnych Wojen”. Fabuła opowiada historię Rebeliantów, którzy chcą wykraść plany pierwszej Gwiazdy Śmierci, czyli stacji kosmicznej stworzonej przez Imperatora.

Najnowsza produkcja wytwórni Disney wejdzie do kin dokładnie 16 grudnia 2016 roku. Tym samym wypełni lukę pomiędzy ostatnią częścią – „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”, a zapowiadaną na grudzień 2017 roku VIII częścią sagi.

W internecie pojawił się właśnie pierwszy, oficjalny trailer „Rogue One: A Star Wars Story”.

W obsadzie spin off-u zobaczymy m.in.: Bena Mendelsona, Felicity Jonesa, Diego Lunę, Alana Tudyka czy Riza Ahmeda. Reżyserem filmu jest Gareth Edwards, który wyreżyserował m.in. „Godzillę”, scenarzystami Gary Whitt i Chris Weitz.

Emocji ciąg dalszy

Po długo wyczekiwanej premierze filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” jeszcze nie opadł kurz, a producenci kultowej produkcji już zapowiedzieli kolejną część. Na początku lutego 2016 roku w Londynie rozpoczęły się zdjęcia do „Star Wars: Episode VIII”.

W najnowszej części „Gwiezdnych Wojen” zobaczymy po raz pierwszy Benicio Del Toro, Larę Der i Kelly Marie Tran, dla której będzie to debiut na wielkim ekranie.

Fabuła nowej produkcji rozpocznie się dokładnie od sceny, na której zakończyło się „Przebudzenie Mocy”. Reżyserem i scenarzystą filmu został Rian Johnson, który na swoim koncie ma m.in. film „Looper”, a także kilka odcinków serialu „Breaking Bad”.

Chociaż premiera „Star Wars: Episode VIII” zaplanowana jest na grudzień 2017 roku, to w sieci ukazał się już pierwszy zwiastun produkcji. Krótki trailer zdradza jednak bardzo niewiele.

RadioZET/SK

Więcej: