Modelka schudła ponad 100 kg. Teraz jest ofiarą hejtu

Schudła ponad 100 kilo i zamiast gratulacji, spotkała ją fala hejtu. Dlaczego internautom nie spodobała się metamorfoza modelki plus size?

Rosie Mercado jest modelką XXL. Dziewczyna przez wiele lat nie wstydziła się swoich krągłości, a wręcz robiła z nich atut. W pewnym momencie powiedziała jednak „dosyć". Gdy ważyła niemal 200 kg, stwierdziła, że najważniejsze jest jednak zdrowie – i postanowiła zupełnie zmienić swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni.

Ciężka praca popłaciła: dziewczyna przeszła na zdrową, dobrze zbilansowaną dietę i zaczęła wyciskać siódme poty na siłowni. Rosie udało się schudnąć aż 113 kilogramów. I choć modelka jest bardzo dumna ze swojej metamorfozy, przyznała, że ta ma niestety sporo ciemnych stron. Czasami czuje się wręcz osaczona, a nieżyczliwi fani nie dają jej nacieszyć się sukcesem.

– Dostaję nienawistne maile... – przyznała w wywiadzie dla Daily Mail. – Nie tyle od innych modelek, co raczej od fanek, które teraz mnie krytykują. Napisały mi, żebym skoczyła z mostu i się zabiła przez to, że schudłam - zdradziła modelka. – Tak, aktywistki na rzecz otyłości nie mogą znieść myśli, że publicznie powiedziałam o moim odchudzaniu i że mi się udało. Ale ja wierzę, że każdy powinien kochać swoją wagę. Niektórzy lubią być otyli, a inni nie – wyznała Rosie.

Radio ZET/SI