Rozalka prosi w liście o psa ze schroniska. Dorociński odpowiada dziewczynce

- Tata na komunię proszę Cię o psa ze schroniska. Pomyśl sobie jakie życie mają psy ze schroniska(…) A jak ktoś je zaadoptuje, to są szczęśliwe – pisze w liście Rozalka. – Chętnie pomogę znaleźć Ci przyjaciela na dobre i na złe – odpowiedział poruszony empatią dziewczynki aktor Marcin Dorociński.

Wiele dzieci marzy o psie. I pewnie taka sama liczba maluchów marzy o „wypasionych” prezentach na komunię świętą.

Dlatego właśnie warto nagłośnić historię pewnego listu. Jego autorką jest Rozalka, która napisała tacie list z prośbą o psa. Swoją prośbę uzasadniła argumentami, które poruszyły m.in. Marcina Dorocińskiego.

Aktor słynie z pomocy zwierzętom, zwłaszcza psom. Zdarza mu się za pośrednictwem Facebooka prosić o wsparcie dla schronisk i konkretnych zwierzaków. W 2014 roku opublikował post, w którym prosił o sfinansowanie leczenia psa Cezara, który zagrał w filmie „Róża". Według aktora każde zwierzę zasługuje na pomoc ludzi.

Poruszony empatią i dojrzałością młodej damy, udostępnił na Facebooku jej list oraz zaoferował pomoc w spełnieniu marzenia.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź internautów. Praktycznie wszystkie osoby, które skomentowały post, chwalą postawę Rozalki.

Dzięki apelowi Dorocińskiego, list dziewczynki dotarł również do schroniska w Korbiewicach.

Mamy nadzieję, że adopcja psa to tylko kwestia czasu :).

Psy ze schroniska czekają na nowy dom

Schronisko, które zaproponował Rozalce aktor, próbuje zachęcić Polaków do adopcji bezdomnych zwierząt na wiele sposobów. Jednym z bardziej oryginalnych, który zwraca uwagę na los samotnych psów, jest poruszający spot. Opowiada on o losach suczki Taygi, która została znaleziona na drodze szybkiego ruchu.

"

Interesują nas tylko przemyślane adopcje. Zawsze chcemy poznawać ludzi i sprawdzać, czy się nadają na opiekunów żywych istot. Zwierzę to nie rzecz, a o tym często ludzie zapominają. Przez film o tej suczce wzrosła liczba zapytań o psiaki ze schroniska, m.in. Taygę - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Irena Kowalczyk, koordynator schroniska w Korabiewicach. "

Z kolei studenci Politechniki Wrocławskiej w ramach współpracy MPK i Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu nakręcili spot, zachęcający do przygarnięcia starszych psów. W reklamie występują dorosłe psy - Czako, Krecik, Szajba, Ashmin, Misiek, Turi . Zamierzeniem twórców spotu jest pokazanie, że dojrzałe zwierzęta także są oddanymi przyjaciółmi człowieka.

Urzekła Was dojrzała prośba Rozalki?

Radio ZET/SJ

Więcej: